Ana sayfa Dizi Arşivi Yangın Günleri Independenta bir büyük bir deniz kazasını tüm yönleriyle anlatıyor!

Yangın Günleri Independenta bir büyük bir deniz kazasını tüm yönleriyle anlatıyor!

tarafından ker_def

1979 sonlarında Boğaz’da gerçekleşen büyük bir patlamanın bir mahalle halkının hayatını kökten değiştirmesini anlatan Yangın Günleri Independenta, 17 Temmuz Pazartesi günü ilk bölümü ile TRT1’de izleyicilerle buluşacak. Dizi, TRT’nin uluslararası dijital platformu olan tabii’nin iddialı projelerinden birisi.

Yapımcılığını Hasan Kaçan’ın yaptığı ve senaryosuna da destek olduğu Yangın Günleri Independenta’nın oyuncu kadrosunda Fikret Kuşkan, Bora Akkaş̧, Selin Genç, Deniz Özerman, Nevra Serezli, Burak Satıbol, Gökhan Yıkılkan ve Cihan Talay gibi isimler yer alıyor.

Yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak’ın yaptığı, izleyiciyi hem samimi ve içten hem de çalkantılı bir döneme götüren dizinin konusuysa şöyle:

1979 yılının son demlerinde, İstanbul Selimiye’de hayat sakin bir şekilde ilerlerken Boğaz’da cereyan eden büyük bir deniz kazası her şeyi değiştirir.

Karadeniz’den gelen Yunan kuru yük gemisi Evriali’nin 94 bin ton ham petrol taşıyan Rumen bandıralı Independenta tankerine çarpmasıyla gerçekleşen devasa patlama, mahallelinin hayatında da bir bomba etkisi yaratacaktır.