Ana sayfa Dizi Haberleri TRT’nin dijital platformu tabii, 1. yılında önemli başarılar kazandı!

TRT’nin dijital platformu tabii, 1. yılında önemli başarılar kazandı!

tarafından ker_def

tabii 1. Yılında İzlenme Rekoruna Koşuyor… TRT’nin uluslararası dijital platformu tabii, kurulduğu günden bu yana geçen 1 yılda tam 164 milyon izlenmeye ulaştı.

TRT’nin yerli ve milli dijital platformu tabii, “Bizi Birleştiren Hikayeler” sloganıyla çıktığı yolculukta aksiyondan romantik komediye, polisiyeden gençlik dizilerine geniş yelpazedeki içerikleriyle bir yılda tam 164 milyon izlendi.

Güçlü rakiplerinin arasında hızlıca ivme kazanarak izleyiciyle güçlü bir bağ kuran tabii, ilk senesinde 4 milyonu aşkın aboneye ulaştı. Bu kısa süreye pek çok başarıyı sığdıran tabii; 32 orijinal yapıma, 616 dizi ve filme ve 20 bin saati aşkın içeriğe ev sahipliği yapıyor.

tabii’nin en çok izlenen orijinal yapımı “Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî” oldu

Toplam izlenme sayısı itibarıyla tabii’nin en çok izlenen orijinal yapımlarının başında 10.1 milyon izlenme sayısıyla “Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî” dizisi yer alıyor. En çok izlenenler listesinde 2. sırada 9.9 milyon izlenme ile “Tozkoparan İskender: Gölge” yer alırken onu 8.8 milyon ile “Küçük Dahi İbn-i Sina”, 5.2 milyon ile “Yeşil Deniz Milenyum”, 4.3 milyon ile “Hay Sultan” ve 4 milyon izlenmeyle “Hür” dizisi takip ediyor.

tabii, orijinal içeriklerin yanı sıra TRT’nin tüm televizyon kanallarını tek platform üzerinden canlı izleme imkânı da sunuyor.

tabii’nin orijinal içerikleri 5 farklı dile kadar izlenebiliyor

tabii, orijinal içeriklerini çoklu dil seçeneğiyle; Türkçe, İngilizce, İspanyolca, Arapça ve Urduca olmak üzere 5 farklı dile kadar izleyicilerine sunuyor.

Seçili ülkelerde test yayınlarına başlayan tabii, yakında tüm dünyada izlenebilir olacak. Şu anda 32 orijinal yapıma ev sahipliği yapan platforma, ses getirecek yeni orijinal yapımlar da eklenecek. Bunun yanında heyecanla beklenen bazı orijinal yapımların yeni sezonları, festivallerden ödüllerle dönen yeni lisanslı filmler, diziler ve belgeseller de yine tabii’de olacak.

Sosyal medyada da oldukça etkili olan tabii’nin hesapları, dünyanın dört bir yanından 30 milyonu aşan takipçileriyle etkileşim kurarak yaptığı paylaşımlarla ses getirdi.

UEFA maçları 3 sezon tabii’de

Ayrıca TRT ekranlarında yayınlanan birbirinden heyecanlı spor müsabakalarının canlı olarak izlenebildiği tabii, önümüzdeki sezondan itibaren TRT 1 ve TRT Spor ile birlikte 3 yıl boyunca UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi maçlarına ev sahipliği yapacak.