Ana sayfa TV Programları TRT’de bu hafta ekranda “Ramazan Bayramı” coşkusu yaşanacak

TRT’de bu hafta ekranda “Ramazan Bayramı” coşkusu yaşanacak

tarafından ker_def

Her yıl olduğu gibi bu Ramazan Bayramı’nda da TRT, radyo ve televizyon kanallarındaki özel içerikleriyle bayram coşkusunu yaşatacak.

TRT, Ramazan Bayramı için hazırladığı özel yayınları televizyon ve radyo kanallarında izleyici ve dinleyiciyle buluşturacak.

“Bayram Sevinci” TRT 1’de yaşanacak
TRT 1’de bayram sabahı, “Bayram Namazı” programı ile başlayacak. Canlı yayınlanacak program, 06.15’de TRT 1 ekranlarında olacak. Hemen ardından 08.30’da Sultanahmet Meydanı’ndan canlı yayınlanacak “Bayram Sevinci” programında ise sımsıcak bayram sohbetleri Bekir Develi’nin sunumuyla izleyicilerle buluşacak. Aynı gün saat 21.40’ta “Bayram Havası” isimli Türk sineması izleyiciyle buluşacak.

Türkiye’nin merakla takip edilen yarışması “Lingo Türkiye”, 10 ve 11 Nisan’da saat 20.00’de, 12 Nisan’da ise 17.45’te bayram özel bölümleri ile TRT 1 ekranlarında olacak.

Geçmiş bayramların öyküleri TRT 2 ekranlarında olacak
TRT 2 ekranlarında, geçmiş Ramazan Bayramlarının iç ısıtan görüntüleri izleyicilerle paylaşılacak. Arife günü olan 9 Nisan Salı saat 23.15’te ekranlara gelecek “Tarih Söyleşileri – Eski Bayramlar” programında tarihçi-sosyolog Dr. Coşkun Yılmaz ve Prof. Dr. Mehmet İpşirli eski bayramlar hakkında konuşacaklar. 10 Nisan Çarşamba günü saat 11.30’da ekranlara gelecek “Tarihin Ruhu – Eski Bayramlar” programında ise yakın tarihten bayram görüntüleri ve öyküleri izleyicilerle buluşacak

TRT Çocuk’tan çocuklara bayram hediyesi
TRT Çocuk ekranlarında, bayramın ilk üç gününde birbirinden özel çizgi filmler çocuklarla buluşacak. 10 Nisan Çarşamba 20.05’te “Rafadan Tayfa: Galaktik Tayfa”, 11 Nisan Perşembe 20.05’te “Aslan HÜRKUŞ: Görevimiz GÖKBEY” ve 12 Nisan Cuma 20.05’te ise “Tay” filmleri çocuklara unutulmaz bir bayram yaşatacak.

TRT’de müzik ziyafeti yaşanacak
TRT Müzik, sevilen sanatçılarla ve dillerden düşmeyen şarkılarla bayram sevincini ikiye katlayacak. Bayramın birinci günü saat 14.45’te “Sahnede” programında, ünlü sanatçı Müslüm Gürses yer alacak. Bayram sevinci, 19.00’da “Türkiye’nin Renkleri”, 21.15’te Ekin Uzunlar ve konuklarının müziği sohbet ile harmanladığı “Ekin Zamanı” ve 23.00’te “Nostalji Konserleri Neşet Ertaş” programları ile gün boyunca devam edecek.

11 Nisan’da ise saat 21.15’te ekranlara gelecek “Senin Şarkın” programının bayram özel bölümünde ise Esra İçöz ve İhsan Güvenç, müzik tarihimizde iz bırakmış eserleri icra edecek. 12 Nisan’da ise saat 21.00’de bir TRT klasiği olan “Akşam Sefası” programı, bayram özel bölümü ile izleyicilerle buluşacak.

Ayrıca, bayram boyunca, Ferdi Tayfur, Coşkun Erdem, Hakan Altun, Coşkun Sabah ve Müzeyyen Senar’ın birbirinden özel konserleri TRT Müzik ekranlarından izleyicilerle buluşacak.

TRT Avaz’da bayram ekranları rengârenk olacak
TRT Avaz ekranlarında, bayramın birinci günü olan 10 Nisan Çarşamba saat 09.00’da “Pastane Bayram Özel” ve 14.00’te “Selçuklu Mutfağı Bayram Özel” programları ile Türk mutfak kültürü ekranlara gelecek. Saat 17.20’de TV’de ilk kez yayınlanacak ve Azerbaycanlı ünlü besteci Üzeyir Hacıbeyli’nin unutulmaz opera eserinden uyarlanan “Arşın Mal Alan” filmi izleyicilerle buluşacak. 22.00’de yayınlanacak “Bizim Sesler Bayram Özel” programında ise Türkiye ve Türk dünyasından sanatçıların katılımıyla birbirinden güzel eserler icra edilecek.

TRT Türk’te bayram coşkusu
TRT Türk’ün sevilen eğlenceli mini animasyon programı “Dil Pare”, arife günü olan 9 Nisan Salı saat 08.15 ve 12.55’te ekranlarda olacak. Bayramın birinci günü olan 10 Nisan’da ise saat 07.05’te “Bayram Sabahı” programı canlı yayınlanacak. TRT Türk’ün gündüz kuşağı programı “Günaydın Hayat” 11 ve 12 Nisan’da saat 11.30’da ekranlara gelirken 10, 11 ve 12 Nisan günlerinde saat 10.00’da “Aile”, 14.00’te “Sağlık Olsun”, 16.00’da ise “Rehber” programları, bayram özel bölümleri ile TRT Türk ekranlarından izleyicilerle buluşacak.

Renkli içerikler TRT Kürdi ekranlarında
TRT Kürdi’de bayram boyunca birbirinden renkli içerikler izleyiciyle buluşacak. Bayramın ilk günü saat 20.00’de, ünlü sanatçı Aydın Aydın ve birbirinden değerli konukları Nil Çaçan, Hüseyin Kağıt ve Canan Yıldızca’nın seçkin ve unutulmaz eserleri icra edeceği “Çepik (Alkış Bayram Özel)” programı müzikseverlerle buluşacak. 10, 11 ve 12 Nisan’da ise saat 10.00’da ekranlara gelecek “Rengên Jiyanê (Sabahın Sesi Bayram Özel)” programında ise, sanatçılar en coşkulu eserleri izleyiciler için seslendirecekler.

tabii’den Ramazan Bayramı seçkisi
TRT’nin dijital platformu tabii, izleyicilerine Ramazan Bayramı’na özel bir içerik seçkisi sunuyor. Çok sevilen tabii orijinal yapımı “Eyvah Ramazan Bey”, TRT klasikleri arasında yer alan “Seksenler” ve “Gönül Dağı” dizileri, çocukların severek izlediği çizgi film “Ramazan Tayfa” ve “Aykut Enişte”, “Deli ve Dahi” gibi merakla izlenen filmler başta olmak üzere, bayram keyfine keyif katacak tüm içerikler, tabii platformunda istenildiği zaman izlenebilecek.

TRT Radyoları’ndan birbirinden özel programlar
TRT Radyoları, Ramazan Bayramı süresince özel içerik ve programlarla dinleyicisi ile olacak. TRT Radyoları’nda ve TRT bölge radyolarında Ramazan Bayramı’nın dini ve milli anlamdaki önemi dinleyici ile paylaşılacak. TRT Türkiye’nin Sesi Radyosu’nda da bayram boyunca eski bayram geleneklerinden Türk coğrafyasındaki bayram geleneklerine kadar pek çok özel konu yer alacak.