Ana sayfa Sosyal Medya Yargı dizisinin başarılı senaristi Sema Ergenekon’u başına gelen sağlık sorunu hayatını çok değiştirmiş!

Yargı dizisinin başarılı senaristi Sema Ergenekon’u başına gelen sağlık sorunu hayatını çok değiştirmiş!

tarafından ker_def

Zirvede devam eden üçüncü sezonunu Uluslararası Emmy Ödülü’yle taçlandıran “Yargı” dizisinin senaristi Sema Ergenekon, seyirciye oyunlar oynamaya devam ediyor.

Milliyet Sanat’ın Ocak 2024 sayısında Ayın Söyleşisi için Asu Maro’nun konuğu olan Ergenekon, dizinin kazandığı ödülleri ve hayatında yarattığı değişiklikleri, özel hayatına ve eşi Uğur Aslan’la ilişkisine dair soruları içtenlikle yanıtladı.

“Meslekteki 15. yılım, ‘Yargı’da o kadar çok şey öğrendim ki, sezgilerimi dinlemeyi, iç sesimi susturmamayı, onu seçmeyi,” diye konuşan Sema Ergenkon “İçimin sesi çok güçlüymüş, onu bana ‘Yargı’ öğretti,” ifadesini kullandı.

51. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Telenovela ödülünü kazanan “Yargı”nın senaristi Sema Ergenekon, törene giderken ödülü alacaklarını hissettiğini söylüyor: “Ben aday olurken de adaylığımızın kabul edileceğini bili­yordum, ödül alacağımızı da biliyordum. O bir sezgi. İnanç hatta sezgi de değil. Galiba ekipteki en inanan da bendim.”

Dizinin parlayan yıldızlarından Ceylin karakterinin kural tanımazlığıyla ilgili konuşan Sema Ergenekon, “Hikâyeye giden her yol benim içinde mubahtır” ifadesi ile senaryoyu ne kadar çok önemsediğini ifade etti.

Sema Ergenekon, “Ama ben biraz daha korkağımdır. Kuralları bozmamaya gayret ederim. Daha kontrollü bir insanımdır. Belki de o mânâda Ilgaz’a benziyorum. Ama içimde belki de Ceylin olmak isteyen bir taraf var, baskı altında tuttuğum,” sözleriyle duygularını da ifade etti.

10 yıl önce kanser geçiren Sema Ergenekon bu deneyimin hayatında neleri değiştirdiğini şu sözlerle anlattı:

“Eskiden başkaları üzülmesin, ortam bozulmasın, ayıp olur gibi birtakım yüklerin ve prangaların içinde kalıyordum. Şimdi daha kendimi ve kendi duygumu seçebiliyorum. Yapamadıklarımda da kendimi affediyorum. Kendimle daha pozitif bir ilişkim var… Eğer öyle bir şey yaşamasaydım, şu an çok zor bir hayatım olabilirdi, mutsuz olabilirdim bence. En büyük değişikliği yönü kendime çevirerek yaptım.”

Yargı dizisinin başarılı senaristi Sema Ergenekon'u başına gelen sağlık sorunu hayatını çok değiştirmiş! 7

“Uğur akıl hocam, en yakın dostum, sevdiğim adam”

Aynı zamanda “Yargı”da da rol alan eşi Uğur Aslan’la ilişkisine dair de içtenlikle konuşan Ergenekon, birçok hayranının merak ettiği evliliği ile ilgili şu detayları anlattı:

“Çok öyle romantik bir çift değiliz. Daha gerçekçi ve hayatın içinde bir çiftiz bence. Bir defa çok iyi arkadaşız. Benim en yakın sırdaşım o. Her yaşadığım şeyi ona anlatırım, hikâyeleri ona sorarım. O bir tarafı ile akıl hocam, en yakın dostum, sevdiğim adam, çocuklarımın babası, o kadar çok kapsamlı bir tanımı var ki hayatımda, çok kıymetli. Ama en önemli şeyin evlilik içinde arkadaşlık olduğuna inanıyorum.”

Asu Maro’nun Sema Ergenekon ile gerçekleştirdiği röportajın tamamı Milliyet Sanat’ın Ocak 2024 sayısında…