SON DAKİKA
21 Temmuz 2019 14:24

SON HABERLER

Yasak Elma dizisindeki taciz olayı bir büyük problemi daha tartışmaya açtı!

Yasak Elma dizisindeki taciz olayı oyuncuların dokunulmazlıklarını bir kez daha gündeme getirdi

Fox TV ekranlarında izleyicilerle buluşan Yasak Elma dizisinde başrol oyuncusu Talat Bulut’un kostüm asistanı genç kızı taciz ettiği iddiası, bir süredir medyanın gündeminden düşmüyor.

Yasak Elma dizisinde büyük tepkiye neden olan olay, savcılığa intikal etmiş durumda.

Yaşanan gelişmeleri yorumlayan Milliyet Cadde yazarlarından Sinan Biçici, oyuncuların dokunulmazlıklarının var olduğunu ve bu düzenin değişmesi gerektiğini yazdı:

OYUNCULAR DOKUNULMAZ MI?

Son günlerde ‘Yasak Elma’ dizisi setteki taciz iddiasıyla gündemde. 100’e yakın insanın sabahlara kadar çalıştığı ortamda her şey yaşanabilir. İnsanlar yorulur, üzülür, hastalanır, psikolojisi bozulur. Ama bu 100 kişiden sadece birkaç başrol oyuncusunun yorgunluğu, üzüntüsü, psikolojisi, keyfi, diyeti düşünülür ve beklemesin diye kalan onlarca kişi cansiperane çalışır.

‘Oyuncunun devamlılığı var’dır… Yani özetle, kamera arkasındaki kişileri seyirci görmez, dolaysıyla onların yerine başkası gelebilir. Ama oyuncular, özellikle başroldekiler, asla değiştirilemez ve her şey onlara göre dizayn edilmelidir. Gerçek usta oyuncular, hele hele içinde vicdan ve adalet de varsa, bunu asla kötüye kullanmaz. Olabildiğince eşit koşullar isterler çalışma arkadaşlarıyla… Onlara kibar davranır, bir ast üst ilişkisine girmezler.

YASAK ELMA DİZİSİ BÖLÜM VİDEOLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Ama, “Başrol oyuncusuyum madem, tadını çıkarayım. Buralara gelmek için neler yaşadım” diye düşünüp acısını çıkaranların sayısı da az değil. Kamera arkasında çalışanlar düğün ve cenaze dışında asla özel muamele isteyemez. Ama başrol oyuncusu kendine yeni araba bakmak için bile “O gün doluyum, çalışamam” diyebilir. İşte… Tüm bu manzara içinde aşağılama da olur, hakaret de, taciz de… Evet, devamlılığı vardır oyuncunun ama ne vazgeçilmezdir, ne de dokunulmaz. Bu profesyonel zihniyetin yerleştirilmesi lazım. O zaman kimse ne kötü muamele etmeye cesaret eder, ne de ‘ona bir şey olmaz’ diye mağdurlar geri çekilir.

İlgili Haberler