Ana sayfa Dizi Haberleri Yolun sonuna yaklaşan Masumlar Apartmanı hakkında büyük bir gerçek var!

Yolun sonuna yaklaşan Masumlar Apartmanı hakkında büyük bir gerçek var!

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com / Detay – TRT1’in geçen sene reyting rekorları kıran ancak bu sezon büyük hayal kırıklığı yaşayan dizisi Masumlar Apartmanı’nda yolun sonuna az kaldı. Sezona doğru geri sayımı süren dizi özellikle ikinci sezonunda büyük eleştiri aldı. Ancak ne kadar eleştirilirse eleştirilsin Masumlar Apartmanı hakkında herkesin kabul etmesi gereken bir gerçek var.

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyonun Diğer Yüzü isimli kitabından uyarlanan Masumlar Apartmanı özellikle ikinci sezonunda izleyiciden büyük eleştiriler aldı. Eleştirilerin en önemli nedeni karakterlerin bir türlü iyileşmemesiydi. Tam iyileşiyor derken yeniden geri dönüş yaşayan karakterlerin bu durumu izleyicinin de bir süre sonra içini sıktı.

İkinci sezonda reytinglerde yaşadığı büyük hezimet sonucu Masumlar Apartmanı çok yakında final yapıyor. Dizi 24 Mayıs’ta yayınlanacak 71. bölüm ile birlikte final yapacak. Final için geri sayım sürerken şimdi herkes son bölümde neler yaşanacağına kitlendi.

Masumlar Apartmanı her ne kadar, özellikle ikinci sezonda izleyiciden ağır eleştiriler alsa da herkesin kabul etmesi gereken bir gerçek var. O da dizi dünyasına yepyeni bir soluk getirdiği. Masumlar Apartmanı bugüne kadar hiçbir dizide görmediğimiz türden karakterleri bizlerle tanıştırdı, onların iç dünyasını bizlere anlattı. Ve görünen her sıra dışılığın arkasında büyük travmaların bulunabileceğini gözler önüne serdi.

Dolayısıyla Masumlar Apartmanı için bugüne kadar çekilmiş en sıra dışı dizilerden biri diyebiliriz. İncelikle hazırlanmış dekorları, derin diyalogları, sıra dışı kurgusu ve en önemlisi oyuncuların muhteşem performansı Masumlar Apartmanı’nı Türk dizi dünyasının unutulmazları arasına çoktan soktu bile.

Başrollerinde Ezgi Mola, Birkan Sokullu, Merve Dizdar’ın yer aldığı Masumlar Apartmanı dizisi geçen sezon ilk kez ekrana geldiğinde sıra dışı hikayesiyle büyük ses getirmişti. Bugüne kadar hiç görmediğimiz türden karakterleri izleyicinin karşısına çıkaran diziyi reytingin zirvesinden kimse indiremiyordu.

İlk sezonun final bölümünde dizinin ana karakterlerinden, Farah Zeynep Abdullah’ın canlandırdığı İnci öldü. İnci’nin ölümüne izleyiciler büyük tepki gösterdi. Ve ondan sonra hiçbir şey Masumlar Apartmanı için aynı olmadı.