Ana sayfa Dizi Haberleri Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin yeni sezonunda yeni bir dönem başlıyor!

Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin yeni sezonunda yeni bir dönem başlıyor!

tarafından zk zk

TelevizyonGazetesi.com/ Detay – Barış Arduç ve Fahriye Evcen’in başrolüyle geçtiğimiz yıl ekrana gelmeye başlamıştı Alparslan Büyük Selçuklu dizisi. TRT’nin ilgiyle izlenen dizisi, Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin devamı olarak ekrana geliyor. İkinci sezonuyla da yakında ekranda olacak. Ancak Fahriye Evcen yeni sezonda yok!

Eylül ayında yeni bölümleri izlemeye başlarken ekran başındakiler için Evcen’in yokluğu biraz can sıkıcı olabilir! Ancak oyuncunun kendi isteğiyle ayrılmasının ardından hikayeye bambaşka bir yön verilmesi de bekleniyor. Barış Arduç’un dizideki yeni partneri merak konusuydu.

Bir süre önce dizinin yapımcısı Emre Konuk, bu merak edilen soruya sosyal medya hesabından yanıt vererek hem şaşırttı hem de heyecan yarattı. Geçtiğimiz sezonda olduğu gibi yine her bölümüyle sadık izleyenlerini ekrana kilitlemeye hazırlanıyor Alparslan Büyük Selçuklu…

blank

Bu kez Barış Arduç’un karşısında yepyeni bir isim Kayra Zabcı var. Zabcı, dizide Seferiye Hatun karakterine hayat verecek. Tüm oyunculardan çok önce çalışmalarına başladı. Yeni rolü için imaj değişikliği yapılan ve bir süre diziye adapte olması için diğer ekipten önce çalışmaya başladığı da bizzat yapımcı tarafından yapılan açıklamayla aktarılmıştı.

Medyayla paylaşılan yeni imajı ile birlikte Kayra Zabcı’nın rolü merakla bekleniyor. Kısa bir süre önce izleyenleri heyecanlandıran ikinci sezon fragmanı ile birlikte, Fahriye Evcen’in hayat verdiği Akça Hatun’un ölümünün etkilerinin dizide uzunca bir süre hissedileceği de anlaşılmakta.

blank

Savaş sahnelerinin yoğunlukta olduğu 2. sezon ilk bölümün görüntüleri izleyicinin heyecanını yeniden yükseltmeye ve yaz boyunca oluşan rehaveti dağıtmaya yetti! Barış Arduç’un Alparslan karakteriyle ekrana geldiği dizide yeni bir dönem başlayacak!

Bu yeni dönemin en merak edilen ismi de şüphesiz Seferiye Hatun… Dizinin yeni bölümlerinin yayınlanmaya başlaması ile birlikte önümüzdeki günlerde Kayra Zabcı ve Seferiye Hatun karakterinin sıkça gündeme gelmesi de muhtemel…

blank

İlk sezondaki başarısını ikinci sezonda da sürdürmesi beklenen dizinin fragmanına yapılan yorumlar, izleyicinin diziden beklentilerinin büyük olduğunu ortaya koymakta. Milyonları ekran başına toplayan ve dönem dizisi olarak kamera arkasında yoğun bir çaba ve emeğin yer aldığı Alparslan Büyük Selçuklu dizisi, yine izleyicinin nefesini kesecek sahnelerle gelmeye hazırlanıyor!

Kayra Zabcı için kariyerinde çok özel bir rol olan Seferiye Hatun ile vereceği sınav merak konusuyken, dizinin aksiyonu yüksek savaş sahneleri ile birlikte 2. sezonda da fırtınalar estireceği anlaşılan tanıtımla birlikte yeni bir dönemin başladığı da anlaşılıyor…