SON DAKİKA
19 Ağustos 2019 19:59

SON HABERLER

Altan Erkekli, Afili Aşk dizisinde oynadığı Muhsin’i kendisine benzetiyor

Usta Oyuncu Altan Erkekli, rol aldığı her dizi ve sinema filminde izleyenleri bir kez daha kendisine hayran bırakmaya devam ediyor.

Son olarak Kanal D ekranlarında yayınlanan ve başrollerinde Çağlar Ertuğrul ile Burcu Özberk’in oynadığı Afili Aşk dizisinde Muhsin Yiğiter isimli zengin ve şirket sahibi bir adamı oynuyor.

Erkekli, geçtiğimiz günlerde Posta gazetesinden Alev Gürsoy Cimin’e bir röportaj verdi.

Yeni dizisiyle ilgili olarak hem kanalın hemde senaristlerin işe çok inandığını ifade eden Altan Erkekli, diziye bir sevgi çemberi içinde başladıklarını ifade ederek “Oyuncu arkadaşlarımızın büyük performansıyla da yaptığımız işin bir boşluğu dolduracağına inanıyoruz. Yaz dizisi olarak lanse ediliyor ama ben yaz dizisi olacağına ihtimal vermiyorum. Yeni sezonda da devam edecek” ifadesini kullandı.

Son yıllarda oynadığı dizilerde ‘ideal baba’ karakterlerini oynadığı hatırlatıldığında Altan Erkekli, kötü karakterler de oynamasına karşın Türk halkının genelde kendisini iyi rollerde görmek istediğini belirtiyor.

Vizontele’den sonra herkesin aklında sevgi dolu karakterle kaldığını ve ardından Bir İstanbul Masalı dizisinde de aynı durumun perçinlendiğini vurguluyor.

Afili Aşk’ta zengin bir adamı oynamasına karşın bu durumun kendi hayatına aksetmediğini anlatan Altan Erkekli,
sonrasında hiç bir bocalama yaşamadığını belirterek “15 korumayla gezen zengin bir adamı oynadıktan sonra kendi hayatımıza döndüğümüzde bocalarsak hastalıklardan kurtulamayız. Yaratılan lüks hayatın kurgu olduğunu izleyen de bilmeli, oynayan da” ifadesini kullanmakta.

Vicdan ve merhametin insana çok yakışan bir kıyafet olduğunu vurgulayan Altan Erkekli, Muhsin karakteri için de şöyle konuşuyor:

“Canlandırdığım baba karakteri tam da istediğim gibi. Gerçek hayattaki bana da benziyor. Hayatı sindire sindire yaşadığı için acımasız biri değil. Hayli geleneksel, samimi bir adam. Dişiyle tırnağıyla oluşturduğu tekstil imparatorluğu da yıkılmadan devam etsin istiyor.”

İlgili Haberler