SON DAKİKA
30 Haziran 2022 23:07

SON HABERLER

Mahkum’da harikalar yaratan İsmail Hacıoğlu’nun yeni filmi gişe rekoru kırdı!..

TelevizyonGazetesi.com / Detay- Trabzon Maçka’da teröristlerin kurduğu pusuda şehit olan Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in yaşam öyküsünü anlatan TRT ortak yapımı Kesişme; İyi ki Varsın Eren filmi, vizyona girdiği ilk günde rekor kırdı.

Eren Bülbül’ün doğum gününde 1 Ocak 2022 tarihinde vizyona giren Kesişme, İyi ki Varsın Eren, bir buçuk gün içerisinde 190 bin 387 kişiye ulaşarak pandemi döneminde en büyük gişeyi yapan Türk filmi oldu.

Filmi vizyondaki ilk gününde izlemek isteyenler, sinemaların önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Filmi izleyenler sosyal medyada beğenilerini dile getiren mesajlar paylaştı. Film, sadece yurt içinde değil yurt dışında da büyük ilgi gördü.

Almanya, Avusturya, Fransa, İngiltere, Norveç ve Danimarka’da vizyona giren film, 5 Ocak’ta Belçika’da, 6 Ocak’ta ise Azerbaycan’da sinemaseverlerle buluşacak.

Yapımcılığını Ayla, Naim Süleymanoğlu ve Müslüm filmlerinin yapımcısı Mustafa Uslu’nun yaptığı, yönetmenliğini Özer Feyzioğlu’nun üstlendiği filmde yetenekli oyuncu İsmail Hacıoğlu ‘Ferhat Gedik’ karakterini canlandırıyor. İsmail Hacıoğlu’na baş rolde, Rahman Başel ile Alayça Öztürk eşlik ediyor.

Araştırma, ön yapım, senaryo yazım ve yapım hazırlıkları, çekim süreci dahil toplamda üç seneye varan bir çalışmanın ve 14 haftalık çekim sürecinin ürünü olan Kesişme; İyi Ki Varsın Eren filminin çekimleri Hatay’dan başlayarak Adana, Niğde, Nevşehir, Gümüşhane, Sivas, Ankara, Trabzon, İstanbul, olmak üzere 9 şehirde gerçekleştirildi.

Eren Bülbül’ün ailesiyle yaşadığı ev, fındık bahçeleri, odun topladığı, hayvanları otlattığı yaylalar, Maçka’daki çarşılar filmde gerçek mekân olarak kullanıldı.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler