Ana sayfa Dizi Haberleri Taçsız Prenses dizisi Ocak’tan Mart ayına gelene kadar kadar talihsiz bir duruma düştü!

Taçsız Prenses dizisi Ocak’tan Mart ayına gelene kadar kadar talihsiz bir duruma düştü!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Salı akşamları Fox TV ekranında yayınlanmakta olan Taçsız Prenses dizisi, adeta kurtlar sofrasında varlık sürdürmeye çalışan bir proje konumunda yer alıyor.

Star TV ekranında yurt dışı desteği ile ayakta kalan Gecenin Ucunda dizisinin de reytingleri çok düşük ama, proje sezon sonuna kadar devam edebilecek bir ortam yakaladı. Ancak benzer bir durum Taçsız Prenses dizisi için gözükmüyor… İsmail Hacıoğlu ile Sümeyye Aydoğan ikilisini başrolde buluşturan dizi ne sosyal medyada fazla öne çıkabiliyor ne de reytinglerinde yaşanan düşüş durdurulabiliyor.

İsmail Hacıoğlu gibi çok etkili bir ismin, güçlü bir dram dizisinde yer alması hayranlarını etkiledi. İlk bölümlerde de dizinin reyting performansı fena değildi. Ancak üst üste güçlü dizilerin Salı rekabetinde yer alması ile birlikte Taçsız Prenses, geri plana düştü.

Zaten ikinci sezonu da başarılı geçen Üç Kız Kardeş güçlü bir izleyici desteğine sahip. Atv’de yayınlanan Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinin de kendi izleyici kitlesi var ve reytingleri gayet iyi. TRT1’de yayınlanan Yürek Çıkmazı, reytinglerde ortalamanın altına gerilese de yine hikayesi ve oyuncu kadrosu ile geniş bir izleyici kitlesini etkiliyor.

Son olarak da geçen hafta ilk bölümü yayınlanan Aile dizisinin salı rekabetinde çok etkili olması ile birlikte, Taçsız Prenses dizisi için işler daha da kötüleşti.

Aile dizisinin tüm izleyici gruplarında iyi reytingler alması, sosyal medyada bir anda öne çıkması ile birlikte salı akşamları çok sert bir rekabet başladı.

İşte böyle bir ortamda İsmail Hacıoğlu ile Sümeyye Aydoğan’ın başrollerinde yer aldığı Taçsız Prenses dizisinin güçlenmesinin pek de imkanı kalmadı. Dizi hayranları, başrol ikilisinin uyumunu beğeniyor ama, düşük gelen reytingler moralleri bir hayli bozuyor.

Ocak ayında ortalamanın üzerinde olan reytingler, mart ayına gelindiğinde bir hayli düşüş gösterdi. Dizinin 6. bölümünde bir hayli düşen reytingler, yedinci bölümde daha da geriledi.

Fox TV’nin pek de kabul edemeyeceği oranlar oluştu. 7. bölüm tüm kişilerde on dördüncü, AB’de on yedinci ve ABC1’de ise on altıncı sırada yer aldı.

Taçsız Prenses dizisinin bu hali ile, Fox TV gibi düşük reytingleri olan dizilere pek şans vermediği bir ortamda ayakta kalması zor gözüküyor.

Dizinin 14 Mart salı akşamı yayınlanacak olan 8. yeni bölümünün elde edeceği reytingler çok önemli olacak.