Ana sayfa Dizi Fragmanları Balkan Ninnisi dizisinde Süleyman’ı bekleyen büyük sürpriz

Balkan Ninnisi dizisinde Süleyman’ı bekleyen büyük sürpriz

tarafından ker_def

Salı akşamları TRT1 ekranında yayınlanan Balkan Ninnisi dizisinin 26 Temmuz akşamı ekrana gelecek olan yeni bölümünde konakta esen yalan rüzgarına Zübeyir Ağa engeli… Ertan, Pavel hakkındaki gerçeği öğrenebilecek mi? Çarşı ağalığı için umutlanan Süleyman’ı bekleyen sürpriz…

TRT 1’in uzun yıllar sonra yurtdışında çekilen ve büyük beğeni toplayan dizisi “Balkan Ninnisi”, her hafta izleyici sayısını artırarak ilgi odağı olmaya devam ediyor. Dizinin beşinci bölümü, 26 Temmuz Salı akşamı saat 20.00’de TRT 1 ekranlarına geliyor.

Çekimleri Üsküp’te devam eden “Balkan Ninnisi”, etkileyici ve eğlenceli hikayesiyle olduğu kadar usta oyuncu kadrosunun müthiş performansları ve Balkan müziğinin sevilen örnekleriyle de büyük ilgi görüyor.

Dizinin, 26 Temmuz Salı akşamı TRT 1’de yayınlanacak beşinci bölümünde de yine birbirinden komik ve eğlenceli olaylar birbirini takip edecek, izleyiciler kimi zaman duygulanacak kimi zaman gülecek, zamanın nasıl akıp geçtiğini fark etmeyecek.

İmkansız aşk hikayesi için umut var mı? “Balkan Ninnisi”, tam 600 yıl Osmanlı şehri olarak kalmış, bir tarafında Türk ve Arnavutların diğer yanında Makedonların yaşamlarını sürdürdüğü Üsküp’te, farklı milletlere mensup iki gencin, sevdaları uğruna imkansızı başarmak için verdikleri mücadelenin öyküsünü anlatıyor.

Önceden hayatları kesişen, kaderin cilvesi olarak tarihi bir konakta buluşan Türk ve Makedon aileler ile birbirini ölesiye seven iki gencin yaşamlarından kesitleri ekranlara yansıtan “Balkan Ninnisi”nin yapımcılığını Yalçın Arı ve Uğur Uzunok, yönetmenliğini Serdar Akar üstleniyor.

Senaryosunu Uğur Uzunok, Nurullah Sevimli, Abdülhamid Işık ve Esma Koç’un kaleme aldığı “Balkan Ninnisi”, yüzyıllardır nesilden nesile geçen ve çok sevilen Balkan ezgileriyle Türk eserlerini aynı potada buluşturuyor. Dizinin büyük beğeni toplayan müziklerini Alper Atakan yapıyor.

“Balkan Ninnisi”nin, 26 Temmuz Salı akşamı TRT 1’de yayınlanacak yeni bölümünde neler olacak:

Pavel, günlüğünü Jovanka’ya geri verse de genç kızla ilgili sırları şimdilik açıklamayacağını söyler. Çekimlerin bir an önce tamamlanmasını isteyen Jovanka ise, yapımcıdan parayı alıp konaktan ayrılmak için ne gerekirse yapmaya hazırdır.

Bu arada Köfteci Süleyman, Neriman ve aile fertleri, Daniel yüzünden Makedon aileyi saklamakta zorluk çekerler. Onları, komşularına, Türkiye’den gelen misafirleri olarak tanıtmak zorunda kalırlar. Bu durumun farkına varan ve rahatsız olan Zübeyir Ağa, her iki aileyi, özelikle Süleyman’ı bu yalandan kurtarmak için büyük bir plan yapar.

Sık sık karşılarına çıkan Pavel’den rahatsız olan Ertan ise bir şeylerin ters gittiğini anlamıştır. Pavel’den şüphelenip peşine Mustafa ve Luran’ı takar… Ertan, Pavel hakkındaki gerçeği öğrenebilecek midir?

Tüm sıkıntıların üstüne Mendo’nun aileyi ziyarete gelmesi, Süleyman’ı heyecanlandıracak, çarşı ağalığı için umutlandıracaktır. Yıllarca çarşı ağalığı için emek veren Süleyman tam hayaline yaklaşmışken bu sefer Daniel ve Elena’nın oyunlarıyla başa çıkmak zorunda kalacaktır…

“Balkan Ninnisi” her salı saat 20.00’de TRT 1’de…