SON DAKİKA
25 Ağustos 2019 07:58

SON HABERLER

Behzat Ç. ile geri dönen Erdal Beşikçioğlu’ndan Köprü dizisi için olay söz!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu, 2001 yılından bu yana ekranlarda izleyicileri sarsan rollerle yer almakta…

Bu rollerden en önemlilerinden birisine değinmek istiyoruz.

2006 yılında ekrana gelen Köprü dizisinde ünlü oyuncu Fikret Yazıcı karakterine hayat vermişti. Ayşe Kulin’ in “Köprü” adlı eserinden yola çıkılarak çekilen dizi toplam 46 bölüm ekranda kalmıştı. Erdal Beşikçioğlu bu dizideki Süper Vali olarak da bilinen Recep Yazıcıoğlu’nu canlandırmıştı.

Erzincan’a Vali olarak atanan Fikret Yazıcı, şehrin karşı yakasında bulunan bir köyle bağlantı kurmak için yıllarca sürüncemede kalan Köprü’yü yapmak için büyük çaba harcamıştı. Gerçek bir hikayeden aktarıldığı için de büyük ilgi görmüştü. Teröre rağmen kararlılıkla Köprü’yü inşa etmek için verilen emek ortaya konmuştu.

Daha sonra bu dizinin devamı niteliğindeki Vali filmi, 2009 yılında sinemaseverlerin karşısına çıkmıştı.

Erdal Beşikçioğlu, Onedio’nun programına katıldı ve hayranlarından gelen soruları yanıtladı.

Köprü ve Vali projeleri soruldu. Soru şöyleydi: “Erdal abi zamanında Köprü ve Vali projelerinde yer almıştınız, gerçek bir hikaye olmasına mı tavlanıyorsunuz?”

Erdal Beşikçioğlu, “Abi o na tavlandım. Gerçekten tavlandım. Adam bu zamanı anlatmış, o zaman. Nasıl tavlanılmaz. Kimse de dinlememiş, adamı öldürmüşler.”

Bilindiği üzere Vali Yazıcıoğlu 2 Eylül 2013 tarihinde trafik kazası geçirmiş ve 2 gün sonra da vefat etmişti. Trafik kazasının aslında bir cinayet olduğu iddiaları da hep dile getirilmişti.

Erdal Beşikçioğlu’nun “Adamı öldürmüşler” sözü de kendisinin de bu yargıda olduğunu anlatmaya yetiyor.

Videodan tüm röportajı izleyebilirsiniz:

İlgili Haberler