SON DAKİKA
25 Nisan 2019 18:58

SON HABERLER

Bir Deli Rüzgar dizisi ilk sınavını verdi! İzleyici Melike’nin olduğu sahnelere bayıldı!

Televizyongazetesi/Analiz
Fox TV’nin yeni sezondaki iddialı dizisi Bir Deli Rüzgar, dün akşam (15 Eylül) ilk bölümüyle ekrana geldi.

70’li yıllara dönüş yapılan sahneler, izleyiciyi adeta mest etti.

Dizi, ekranda ilk bölümüyle ciddi bir sonuç elde etmeyi de başardı. Total kategorisinde 1. sıraya oturan dizi, AB’de de 2. sırada yer almayı başardı. Sosyal medyada da günün en çok konuşulanları arasında 2. sıradaydı.

Diziyle ilgili yorumlarını sosyal medyadan yapan izleyiciler, çok beğendiklerini ve özellikle Almila Ada’nın Melike karakterini oynadığı, 70’li yılların gazino ortamına dönülen sahneleri çok beğendiklerini ifade ediyorlar.

Ekran başında adeta Melike’nin sahnelerini izlemek için sabırsızlıkla beklediklerini ifade eden izleyiciler, dönem kostümlerine ve mekanlarına da bayıldıklarını belirtiyorlar.

İzleyenlerin büyük kısmı, Pınar Deniz’in oynadığı Gökçe karakterinin günümüze dönen sahneleri değil, Melike’nin sahnelerini izlemekten keyif aldıklarını ifade ettiler.

Kimi izleyiciler de Çağan Irmak’ın ‘Unutursam Fısılda’ filmini hatırlattığını da yorumluyorlar.

Bu arada gelecek hafta Erkenci Kuş’un da aynı gün yani Cumartesi akşamı ekrana gelmeye başlayacağını hatırlatmak gerekiyor.

Haftaya, Bir Deli Rüzgar için daha zor bir süreç başlayacak. Dizinin bu hafta Erkenci Kuş’un olmaması nedeniyle ilk bölümünün yayınlanması bir şans olmuş gibi duruyor. İlk bölümü izleyip beğenen izleyiciler, bakalım haftaya Erkenci Kuş’u mu yoksa Bir Deli Rüzgar’ı mı tercih edecek?

BİR DELİ RÜZGAR DİZİ KONUSU
Melike Candan, ağır bedeller ödeyerek en dipten en zirveye tırmanmış, 70’lerde ve 80’lerde assolistlik mertebesine ulaşmış bir yıldızdır. Melike’nin bugünkü yaşamı ise bambaşkadır. Bir gün tuvaletçi olarak çalıştığı barda tıpkı kendisinin ilk günlerindeki gibi gözünü en yükseğe dikmiş Gökçe Yücel ile karşılaşır. O zirvenin nasıl bir yer olduğunu bilen Melike’nin amacı Gökçe’yi uyarmaktır. Ancak zirvenin ihtişamı Gökçe’nin kulaklarını tıkarken hayat Melike’nin karşısına geçmişini çıkarmaya devam edecektir.

BİR DELİ RÜZGAR OYUNCULARI
Yönetmenliğini Altan Dönmez’in yaptığı, senaryosunu Volkan Gürses’in kaleme aldığı, başrollerinde; Hatice Aslan, Pınar Deniz, Berk Cankat, Almila Ada, Görkem Kanbolat Arslan, Erdem Kaynarca ve Mustafa Uğurlu’nun yer aldığı “Bir Deli Rüzgar” dizisi, yayınlanan tanıtımıyla merak uyandırdı.

Çekimleri devam edem dizide; Pelin Uluksar, Gürol Güngör, Fulya Ülvan, Mehmet Ali Yılmaz, Seda Akdoğan, Ferit Kaya, Taner Turan, Fulden Akyürek, Ceren Benderlioğlu, Cengiz Tangör, Serkan Acay, Eda Özel, Meriç Özkaya, Kuzey Dönmez ve Naz Sayıner gibi başarılı isimler de yer alıyor.

Dizinin ilk tanıtımı, izleyiciyi Melike ve Gökçe’nin zirve yolculuğunun ilk günlerine götürüyor. Işıltılı ancak tehlikeli bu zirve yolunun hikayesi izleyiciyi ekranlara bağlayacak.

İlgili Haberler