SON DAKİKA
24 Mayıs 2019 06:10

SON HABERLER

Bir Umut Yeter dizisi, böyle giderse hepimizi depresyona sokacak! Acil müdahale şart!

Kanal D’nin yeni dizisi Bir Umut Yeter, ilk bölümüyle ekranlara geldi.

Tolgahan Sayışman, Esra Bilgiç Töre, Hazal Subaşı, Serhat Tutumluer ve Cem Uçan’ın başrollerini paylaştığı Bir Umut Yeter dizisinin ilk bölümü, büyük ilgi topladı. Farklı hikayesi ve oyunculuklarıyla beğenilen dizide zaten konu itibariyle fazla ağır olan bir durum var ve 3 ana karakterin de depresif halleri izleyiciyi de yoruyor.

Vatan Gazetesi’nden Oya Doğan, dizinin kısa bir özetini yaptıktan sonra, herkesin içine fenalık getirecek duruma önceden bir tespit yapıyor.

Bakın Oya Doğan, Bir Umut Yeter dizisi ile ilgili neler yazdı:

“Bir Umut Yeter nasıl başladı?

Askerde tüm ekibini şehit veren ve 8 ay hastanede yattıktan sonra ölmediği için kendisinden nefret eden bir karakter olarak başladı Yılmaz. Malulen emekli olduğu askerlikten sonra Köyceğiz’de bir deniz feneri bekçiliğine başladı. Öncesinde de sadece bir gece Köyceğizli bir ailenin yanında kaldı ve evin kızı Elif ona ilk görüşte aşık oldu.

Kısa bir süre geçmeden de Elif Yılmaz’a evlenme teklif etti. Evlendiler, Elif hamile kaldı ama bebek düştü. Sonra tekrar hamile kaldı ama bebek ölü doğdu. Diğer tarafta ise Köyceğizli zengin bir ailenin kızı olan Derya babasına karşı koyarak aşiret oğlu Toprak’la evlendi ve Deniz adında bir çocuğu oldu. Fakat ona gizliden gizliye aşık olan Taner, Toprak’ı öldürdü ve bir kayığın içinde bebeğiyle beraber onu denize bıraktı.

Aynı gece bebeğini kaybeden Elif, denizden gelen bebeği Allah’ın lutfu olarak kabul etti. Yılmaz yanlış olduğunu bile bile Elif’e engel olamadı ve yıllar sürecek bir vicdan azabı başladı. Bir Umut Yeter ilk bölümüyle The Light Between Oceans-Hayat Işığım filmini anımsattı.

Müzik canlanmalı

Evladını kaybeden iki kadının hikayesi aslında Bir Umut Yeter. Hangisi haklı, hangisi suçlu bazen birbirine karışıyor. Oyunculuklara gelince; Esra Bilgiç Töre ve Hazal Subaşı rollerinin altından kalkmıştı. Tolgahan Sayışman’ın zaten seveni çok! Ama onları ekrana daha fazlasıyla çekmek için bu dizinin ritmini artırmak, müziklerini biraz canlandırmak gerek. Yılmaz karakterini de güçlendirmek! Çünkü bir eve iki depresif yeter! Bir Umut Yeter’de hem iki kadın, hem de bir adam çok ama çok yaralı… Onları ayağa kaldıracak kahramanın da bence Yılmaz olması gerekiyor. Bir Umut Yeter yayınlanacak tekrarlarıyla bu hafta daha fazla izleyicinin dikkatini çekecektir. Herkesin emeğine sağlık!”

İlgili Haberler