Büşra Develi, Fi dizisiyle çok konuşuldu, bu kez Mehmed Bir Cihan Fatihi’nde fırtınalar estirecek!

20 Mart 2018 Salı, 18:06
Büşra Develi, Fi dizisiyle çok konuşuldu, bu kez Mehmed Bir Cihan Fatihi’nde fırtınalar estirecek!

Son günlerde adı Fi dizisiyle çokça anılmaya başlanan Büşra Develi, aynı zamanda Bizim Hikaye’de oynayan Burak Deniz’in de sevgilisi olması nedeniyle gündemden düşmedi. Bu kez Kanal D ekranlarında bu akşam başlayacak olan Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde rol alan Develi, ekrana yine damgasını vuracak.

O3 Medya’nın Kanal D için çektiği ‘Mehmed: Bir Cihan Fatihi’ dizisinde Eleni karakterini oynayan ünlü oyuncu, Kıvanç Tatlıtuğ’un yaz aylarında çekilen Hadi Be Oğlum filminde de rol almıştı.

Develi’nin Mehmed Bir Cihan Fatihi’nde oynayacağı Eleni karakteri şöyle tarif ediliyor:

Mega Dük Notaras’ın kızı olarak en büyük hayali günün birinde Bizans’ın önemli mimarlarından biri olmak iken siyasi sebepler nedeniyle Şehzade Orhan’la evlenmeye zorlanır. Konstantinopolis’ten Edirne’ye doğru başlayan yolculuğu Sultan Mehmed’in esiri olmasıyla son bulur. Tabii her son yeni bir başlangıçtır.

BÜŞRA DEVELİ KİMDİR?

Büşra Develi, 25 Ağustos 1993 tarihinde İzmit’te dünyaya geldi. İlköğretim eğitiminin ardından ailesiyle birlikte Antalya’ya taşındı ve orta öğretim ile lise eğitimini Antalya’da tamamladı.

Sonrasında tiyatro ve oyunculuk eğitimi için İstanbul’a gelen Büşra Develi, sınavlarını kazanarak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Tiyatro bölümünde okumaya başladı.

Enbe Orkestrası & İlyas Yalçıntaş’ın “İncir” şarkısına çekilen klipte rol alan Büşra Develi, 2015 yılında Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizide Selin karakterini canlandırdı.

Ardından 2016 yılında yayınlanan Tatlı İntikam dizisinde Rüzgar rolünü üstlendi. 2017 yılında puhuTV’de yayınlanmaya başlayan Fi dizisinde ana karakter olan Bilge’yi canlandırdı.

Aynı zamanda Ekim ayında vizyona giren Ayla adlı sinema filminde de Nimet rolünü üstlenen Büşra Develi, Kıvanç Tatlıtuğ’un yeni sinema filminde Hadi Be Oğlum’da da rol üstlendi.

burak deniz haberleri için

büşra develi haberleri için