SON DAKİKA
23 Mayıs 2019 09:52

SON HABERLER

Çağatay Ulusoy’un dizilere odaklanmasının önündeki son engel de kalktı!

Netflix’in ilk Türk orijinal dizisi olan Hakan Muhafız, ilk iki sezonuyla platformda yerini almıştı.

Aralık ayında 1. sezon, Nisan ayında ise 2. sezon Netflix’te izleyicilerle buluştu. İlk sezonu daha çok beğenen izleyicilerin, 2. sezona yönelik ciddi eleştirileri olduğu sosyal medyada görüldü. Çağatay Ulusoy’a yurt dışının kapılarını ardına kadar açan yapımın ileride oyuncunun kariyerinde ne tür değişimlerin getireceği merak ediliyor.

Hakan Muhafız dizisinin 3. sezonunun çekimlerine de 15 Mayıs Çarşamba günü başlandı. Ayrıca Ulusoy’un 6 yıldır yargılandığı uyuşturucu davasında 10 Ay hapis cezası almasına karşın bu cezanın 5 yıl sonraya ertelenmesi ile en azından önündeki büyük engel de kalkmış oldu.

Milliyet Blog yazarlarından Abdurrahman Balcılar, dizinin yeni sezonuyla ilgili gelişmeleri yorumladı ve Çağatay Ulusoy’un artık her şeyi bir kenara bırakıp sanatına odaklanması için önünde bir engelinin olmadığını belirtti.

İşte Abdurrahman Balcılar’ın analiz yazısı:

07 Mart 2018 Tarihinde 1.Sezon (ilk 10 bölüm) çekimleri başlamış, yaz ayı Haziran sonunda tamamlanır tamamlanmaz, 2.Sezon (8 Bölüm) çekimleri de Ağustos 2018 ortasında bitirilmişti. 1.sezon bölümlerini Netflix 14 Aralık 2018 tarihinde yayına vermişti. 26 Nisan 2019 tarihinde 2.Sezon (8 bölüm) yayına vermişti. Tüm dünyada 190 milyon abonesi 3.sezonu sormaya başlamıştı.

Ve 3.Sezon çekimleri bugün (15 Mayıs 2019) tarihinde planlandığı gibi çekimleri başladığını Çağatay Ulusoy Fan Club üyelerine attığı twet ile duyurmuştur.

Çağatay Ulusoy’un başrolünde yer aldığı The Protector’un 3. Sezon çekimleri başladı. Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Burçin Terzioğlu, Engin Öztürk ve Okan Yalabık gibi oyunculara yeni oyuncuların katılımı ile çekilecek.

Seri dizinin yapımcılığını, Netflix adına 03 Medya’nın yaptığı Hakan: Muhafız’ın yönetmenliğini Umut Aral yapıyor. Görüntü yönetmeni koltuğunda Gökhan Tiryaki yer alıyor. Yaz ayı boyunca çekimler devam edecektir. Daha sonraki aylarda da, onayı alınan 4.Sezon çekimleri yapılacaktır.

Hollywood yapımcılarının dikkatini çeken Çağatay Ulusoy, film teklifi almış, dünyaca ünlü bir yapım firması ile imza aşamasındaymış. Şayet imzalar atılırsa bir Amerikan yapımın da da oynayacaktır.

Ulusoy’un İstanbul Yeni Havalimanında Hakan: Muhafız dizi posterleri yer aldığını görüyoruz.

Geçtiğimiz gün, Netflix en çok izlenen dizileri açıkladı. Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü ve Ayça Ayşin Turan’ın başrollerini paylaştığı Hakan: Muhafız yabancı dil kategorisinde en çok izlenen 10.dizi oldu.

Geçen hafta sonunda Gürcistan Tiflis’e giden Sosyal Yardım projesinde yer alan Çağatay Ulusoy için, Monk Andrew’s Foundation kurucularından biri olan Nineli Putkaradze söyle demiş ve şu Twitter da şu twitti yazmıştır.

“Bazen sadece bir kaç saat büyük bir sevinç ve mutluluk için yeterlidir. Nezaketinin sınırı yok, ağır programına rağmen “Monk Andrew’s Foundation” yaratıcılarının isteği üzerine Georgia’a gelen çok iyi bilinen popüler Türk aktör Çağatay Ulusoy mutlu gözlerini hiç unutmayacağım”

Çağatay Ulusoy için bir de sevindirici haber bugün çıktı. 6 yıldır devam eden uyuşturucu davasında karar çıktı. Sadece kullanmaktan İstinaf Mahkemesi tarafından 10 ay hapis cezasına hükmedildi. Bu karar uygulaması da 5 yıl sonraya ertelendi. Manevi olarak bedelini çok ağır şekilde zaten ödeyen Çağatay Ulusoy berat etmiş oldu.

Bugünden itibaren kafasını meşgul eden bu konuyu unutacak, tamamen sanatına odaklanacaktır.

Yolun açık olsun Çağatay, The Protector (Hakan: Muhafız)’ın 3.sezonunda sana ve tüm ekibine başarılar diliyorum.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar – Milliyet Blog

İlgili Haberler