Ana sayfa Sosyal Medya Çukur dizisinin Timsah Celil’i Ahmet Melih Yılmaz trans birey olduğunu açıkladı sosyal medya ikiye bölündü!

Çukur dizisinin Timsah Celil’i Ahmet Melih Yılmaz trans birey olduğunu açıkladı sosyal medya ikiye bölündü!

tarafından sevda

TelevizyonGazetesi.com / Detay-Show TV’nin fenomen dizisi Çukur’da ‘Timsah Celil’ karakterine hayat veren ünlü oyuncu Ahmet Melih Yılmaz trans birey olduğunu açıkladı.

Başarılı oyuncu Ahmet Melih Yılmaz trans birey olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı. 2020 yılında Adana Altın Koza Film Festivali’nde ‘Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü’ne layık görülen oyuncu en son Show TV’nin Cam Tavanlar adlı dizisinde ‘Şinasi’ karakterine hayat vermişti.

Ankara’da yaşayan ve TikTok hesabını aktif olarak kullanan oyuncu, paylaştığı içeriklerle trans olduğunu aktardı. Yılmaz “Ben bütün benlerimi seviyorum esasen. Sizi bilemem tabi”  ifadesini kullandı.

Yılmaz TikTok’ta yaptığı bir yayın sırasında “Travestiyim diye ayol diye konuşmak zorunda değilim, travestiyim diye dudaklarımı da yaptırmak zorunda değilim” dedi.

2013 yılında ‘Kadınlar Aşklar Şarkılar’ isimli tiyatro sahnesinde bir transı canlandırmış olan Ahmet Melih Yılmaz kendisinin de oyun sırasında tacize uğradığını söyleyerek “Dans sahnesinde masaların arasında dolaşarak seyirciyle daha yakın olmak istedim. O esnada adamın teki çıkardığı 20 lirayı cebime sıkıştırdı. Trans kadınların gerçek birer devrimci olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuşmuştu.

Öte yandan oyuncunun sosyal medyada adına açılan hesaplarda konuyla ilgili pek çok yorum yapıldı. Oyuncunun açıklamalarından sonra sosyal medya ikiye bölündü.

Bazı takipçileri oyuncuya, ‘Yanındayız dünyaya bir kere geliyorsun nasıl hissediyorsan neysen o ol’ yorumunda bulunurken bazı takipçileri ise, ‘Bunun saygı duyulacak tarafı yok’ şeklinde eleştirdi.