Ana sayfa Dizi Haberleri Demet Özdemir’i yeni dizisinde yerli hayranlar eleştiriyor, yabancılar savunuyor!

Demet Özdemir’i yeni dizisinde yerli hayranlar eleştiriyor, yabancılar savunuyor!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Türkiye’de eleştiri kültürünün sosyal medya ile birlikte çok farklılaştığı bir dönemden geçerken, Demet Özdemir ile ilgili de ilginç gelişmeler yaşanıyor. Dünyayla Benim Aramda isimli Disney Plus dizisinin izleyicilerle buluşmasının ardından oyuncuya gösterilen yoğun ilgi sürüyor.

Buğra Gülsoy, Hafsanur Sancaktutan ve Metin Akdülger’in de başrolünde yer aldığı dizi için sosyal medyada birçok paylaşım yapıldı. 14 Eylül’de izleyicilerle ilk iki bölümü buluşan ve her yeni haftada yeni bölümü heyecanla beklenen dizi, gündemden düşmüyor. Tabii ki İlkin karakterini canlandıran Demet Özdemir’e olan ilgi de dikkatlerden kaçmıyor.

Ünlü oyuncuya son dönemde özellikle yurt dışındaki hayranlarından o kadar büyük destek var ki, Türkiye’deki hayranları bu sevginin karşısında biraz geri plana düşmeye başladı. Türkiye’de yıllardır süren dizi izleme alışkanlığı ile izleyiciler uzmanlaştı ve sahneleri, performansları değerlendirirken de geçmişin tecrübeleri ile konulara yaklaşıyor.

Yabancı dizi hayranları ise projeler, sahneler, hikayelerden daha çok ünlü kişiye duydukları hayranlıkla pozitif bir yaklaşım sergiliyor.

Demet Özdemir'i yeni dizisinde yerli hayranlar eleştiriyor, yabancılar savunuyor! 7

Demet Özdemir için de Dünyayla Benim Aramda dizisi nedeniyle Türkiye’deki hayranlardan çok sayıda eleştiri gelirken, bu eleştirilere karşı kuruşun ise daha çok yabancı dizi hayranlarından geldiğini görmekteyiz.

Sevilen birçok Türk oyuncunun sosyal medyada benzer bir durumda olduğuna da belirtmek gerekiyor. Yerli izleyiciler için eleştiri normal ve herkes eleştirilebilir, tabii ki bu durumun abartıldığı haller de çok oluyor.

Ancak yabancı dizi hayranları için ise eleştiriden daha çok sahiplenme, destek olma ve birlikte paylaşma duygularının öne çıktığını sosyal medya paylaşımlarına bakarak görebilirsiniz.

Son dönemde de bu durum Demet Özdemir üzerinden ilerliyor. Yerli hayranlar diziye ve oyunculuk performansına yönelik negatif yorumlar yapıyor ise, yabancı hayranlar da buna karşı pozitif paylaşımlar ile denge unsuru olmaya çalışıyor.