Diziler olmayınca ekran bomboş kaldı! Temmuz ayında en çok izlenen kanal belli oldu!

12 Ağustos 2018 Pazar, 10:01
Diziler olmayınca ekran bomboş kaldı! Temmuz ayında en çok izlenen kanal belli oldu!

Yaz döneminde televizyonun kış aylarındaki kadar izlenmediği ortada. Gelen reytinglere bakıldığında da ciddi oranda düşüşler görülüyor. Sezonda yayınlanan bir dizinin reytingi ile yaz döneminde yayınlanan dizilerin reytingleri arasında bile adeta uçurum var.

Temmuz ayında genel olarak ekranın pek de doldurulamadığı görülüyor. Dizilerin tatile girmesiyle birlikte, yaz dizileri de tatmin etmedi. Bu yaz çok daha az dizinin yer aldığı ekran, adeta boş kaldı.

Geçtiğimiz ay en çok hangi kanalların izlendiği de ortaya çıktı. Mesut Yar, Posta’daki köşesinde sıralamayı yazdı:

“Ağustosun gidişatı belli mi?

Aylık reyting sonuçları artık ayın ilk günü değil ortasına doğru gönderiliyor. Dolayısıyla “geçen ayın birincisi filanca kanal oldu” demek için elde hesap makinesi saatlerce analiz kasmak lazım. Neyse önemli değil. Geç olsun da güç olmasın…

Bugün yaz aylarının geçtiğimiz yıla oranla en boş ekranına sahip temmuz ayında kim ne yapmış onu sizinle paylaşacağım. Toplam izleyici grubundan başlayalım. İlk beş sıraya bakınca tüm gün izlenmede FOX zirveye yerleşmiş. İkinci sırada Star TV var.

Üçüncü sıraya Show TV ve dördüncü sıraya tüm gün izlenirliğini bir hayli yükselten Kanal D oturmuş. Önceki ayın birincisi atv’yi ise beşinci sırada görüyoruz. Reyting ortalamaları neredeyse sezonun yarısı kadar görünüyor. Ama sonuçlardan alacağımız en önemli ipucu ağustos ayının da farklı geçmeyeceği. Yükselişte olan kanallar yükselmeye devam edecek gibi!”

fox tv haberleri için

star tv haberleri için