SON DAKİKA
28 Haziran 2022 05:50

SON HABERLER

Dünyada en çok izlenen dizi Hercai!..

Televizyongazetesi.com/Detay – ATV’de yayınlandığı dönem Türkiye’de çok sevilen Hercai dizisi yurt dışında da büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Başrol oyuncuları Ebru Şahin ve Akın Akınözü’nü büyük üne kavuşturan Hercai, çok fazla ülkeye satıldı. Avrupa’dan Asya’ya Kuzey Amerika’dan Latin Amerika’ya kadar birçok kıtada izleyiciyle buluşan Hercai en son Afrika’da görücüye çıktı.

Fransa’nın ciddi reyting ölçüm şirketi Mediameterie bünyesinde yer alan bir Glance(Global Content Evolution) şirketinin her yıl TV dünyası ile ilgili hazırladığı raporda Hercai ile ilgili dikkat çeken sonuçlar göze çarptı.

Firma, ‘One TV Year İn The World 2022’ raporunda ‘Hercai’ dizisinin dünyada en çok izlenen dizilerden biri olduğunu yazdı. Raporda diziyle ilgili; “100’e yakın ülkede yayınlandı. En son Arjantin Telefe kanalında yayınlandığı saat diliminde, gün birincisi oldu” ifadelerine yer verildi.

Mia Yapım imzalı, yönetmenliğini Ali İlhan’ın üstlendiği, senaryosunu da Sema Ali Erol’un kaleme aldığı Hercai, 2019’da ATV’de yayımlanmaya başladı. Üç sezon süren dizi Nisan 2021 tarihinde yayınlanan 69. bölümü ile final yaparak sona erdi. Dizi yayınlandığı dönem Türkiye’de çok sevildi.

Hercai yayınlandığı dönemde başrol oyuncuları Ebru Şahin ve Akın Akınözü, ekranların en sevilen çiftlerinden biri haline geldi. Dizide ‘Reyyan’ ve ‘Miran’ karakterlerini canlandıran çift, sosyal medya paylaşımlarında iddiasını sürdürmüştü. Dizi üç sezonda büyük başarılar kazandı ve iki ünlü isim de Hercai sayesinde geniş kitleler tarafından tanındı.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler