SON DAKİKA
21 Eylül 2019 02:08

SON HABERLER

“Fazilet Hanım ve torununu izliyoruz sanki!” Çocuk dizisi, ilk bölümüyle sosyal medyanın gündeminde!

Televizyongazetesi/Analiz- Star TV’nin yeni sezondaki iddialı yapımlarından bir tanesi de Çocuk dizisi.

Oyuncu kadrosu ve hikayesiyle dikkat çeken dizi, dün akşam ilk bölümüyle ekrana geldi

Pazartesi akşamları Çukur, Zalim İstanbul, Yasak Elma, Yemin dizileri ile birlikte yayınlanacak.

Reytinglerde zorlu bir yarışın beklediği çocuk dizisi, ilk bölümüyle Total’de 6. sıraya girmeyi başardı.

1441 Yapım imzalı dizi, yaz sezonunda Halka dizisinden ayrılan Nazan Kesal’ın yeni dizide başrolde yer alacağı haberleriyle ilk kez gündeme gelmişti.

Kesal, geçtiğimiz sezonlarda ekranın çok konuşulan dizisi ‘Fazilet Hanım ve Kızları’ ile o kadar özdeşleşti ki sonrasında TRT’nin Halka dizisinde bambaşka bir karaktere hayat verse de hala akıllarda Fazilet Hanım olarak kaldı!

Öyle ki dün akşam Çocuk dizisinin ilk bölümünü izleyenlerin sosyal medyada yaptıkları yorumlardan Nazan Kesal’ın yeni rolüyle de Fazilet Hanım edasını sürdürdüğü imaları yapılmakta!

Kimi izleyiciler “Fazilet Hanım ve torununu izliyor gibiyiz” şeklinde yorumlar yaparken, bir başka gülümseten yorumda da bir izleyici “Fazilet Hanım ve Oğulları gibi olmuş” sözleriyle Kesal’ın bu rolden kolay kolay kurtulamayacağı izlenimini ortaya koymakta.

Başrollerini; Nazan Kesal, İsmail Hacıoğlu, Serhat Teoman, Merve Çağıran, Ceyda Ateş Toplusoy, Kenan Acar, Nimet İyigün ve Mehmet Emin Güney’in paylaştığı dizi, ilk bölümüyle dikkatleri çekmeyi de başardı aslında.

Yönetmen koltuğunda Kırgın Çiçekler dizisinin de yönetmenliğini yapan genç ve başarılı bir isim olan Serkan Birinci’nin oturduğu dizinin senaryosunu Nazlı Sunlu Kaçan ve Hilal Yıldız birlikte kaleme alıyor.

Ekranda onlarca hikaye arasında sıyrılmayı başarıp başaramayacağını zaman gösterecek. Dizi, kimi izleyiciler tarafından ‘bilindik konu’ olarak adlandırılsa da oyunculuklar başarılı bulundu. Özellikle Serhat Teoman ve uzun süre sonra ekranlara dönen Ceyda Ateş Toplusoy’un partnerliği büyük beğeni topladı. Merve Çağıran’ın oynadığı Akça karakterinin araya girmemesi ve bu ikiliden çıkacak aşkı izlemek istediğini söyleyen izleyenler de çoğunlukta.

Diziye bir takım eleştiriler de yok değil tabii ki… Nazan Kesal’ın ‘Fazilet Hanım’ imajıyla anılmasının dışında, Ceyda Ateş’in oynadığı Şule karakterinin, yıllarca bağrına basıp oğlu kabul ettiği Efe’yi, kendi çocuğu olur olmaz bir anda dışlayıp durumu zaman zaman nefrete dönüştürmesini de izleyici pek inandırıcı bulmuyor!

Hemen her dizide olduğu gibi eleştirilen yönleri de beğenilen yönleri de sosyal medyada konuşulmakta.

Dizinin akıbetini ise ilerleyen bölümlerde alacağı reytingler belirleyecek.

Çocuk dizisinin hikayesi ise kısaca şöyle:

“Çocuk” Dört kadının annelikleriyle sınandığı yolda, çocuklarının da anneleriyle sınanacağı bir hikayedir… Hayat kadını bir annenin kızı olan Akça kendi evladına daha iyi bir gelecek verebilmek için anneliğinden vazgeçerken, varlıklı bir ailenin gelini olan Şule, bir ömür boyu Akça’nın bebeğine annelik yapmaya söz verir. Adını Efe koyduğu bebeğe evladı gibi bakıp büyütürken kendi çocuğunun doğmasıyla işler değişir. Kayınvalide Asiye’nin ise herkesin hayatını alt üst edecek büyük bir sırrı vardır.

Ve bakın diziye ilk bölümden nasıl eleştiriler, beğeniler ve yorumlar yapılmış?

İlgili Haberler