SON DAKİKA
20 Haziran 2019 16:11

SON HABERLER

Her Yerde Sen fragmanları dizinin akıbetine dair ışık tutuyor!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Fox TV ekranında 14 Haziran Cuma akşamı 1. bölümüyle birlikte izleyicilerle buluşmaya hazırlanan Her Yerde Sen dizisinin fragmanlarının izleyicilere hissettirdiği önemli noktalar var. Bu noktaları yazımızda bulabileceksiniz.

Yönetmenliğini Ender Mıhlar’ın yaptığı, senaryosunu Deniz Yeşilgün ile Esra Çetek Yılmazer’in kaleme aldığı Karga7 Pictures yapımı ‘Her Yerde Sen’ dizisinin oyuncu kadrosu önemli isimlerden oluşuyor.

Furkan Andıç ve Aybüke Pusat’ın başrollerinde yer aldığı dizinin oyuncu kadrosunda; Ali Yağcı, Aslıhan Malbora, Ali Gözüşirin, Ali Barkın, Deniz Işın, Cem Cücenoğlu, Aziz Caner İnan, Ayfer Tokatlı, Fatih Özkan ile usta oyuncular Ayşe Tunaboylu ve Binnur Şerbetçioğlu yer alıyor.

Yaz dizileri arasında büyük dikkat çeken yapım iddialı mı iddialı… Yaza damga vurmayı hedefleyen Her Yerde Sen dizisi bunu başarabilir mi şimdiden bir şey söylemek yanlış olur. Ancak fragmanlarının izleyicide hissettirdiklerinin olumlu olduğu söylenebilir.

Dizinin başarılı oyuncu kadrosu önemli bir etken olacak. Aybüke Pusat ve Furkan Andıç ikilisi de uyum sağlayabileceklerini gösterdi.

Peki hikaye dizinin ekrana damga vurmasını sağlayabilir mi?

Her Yerde Sen 1. bölüm 1. fragmanı:

Milliyet Blog yazarlarından Anibal Güleroğlu, Her Yerde Sen dizisini değerlendirdi ve önemli noktalara temas etti.

İşte Anibal Güleroğlu’nun yazısı:

FOX’un romantik komedisinin yaz iddiasındaki bir diğer boyut, genel hikâyesinde kendini göstermekte. Genellikle çarpışmalar, anlamsız tartışmalarla kıvılcımlanan aşk olayı burada aşama kaydetmiş biçimde ele alınacak gibi duruyor. Zira Demir ile Selin’i romantik aşk çemberine sokacak olay, bu iki insanın aynı evde hak iddia etmesine dayalı. Yani daha ayakları yere basan bir tesadüften yola çıkılacak diyebiliriz.

Hak iddia etmekten vazgeçmeyerek keçi inadı sergileyen ve bundan dolayı mecburen aynı evi paylaşmak zorunda kalan Demir ile Selin’in hikâyesi bu doğrultuda girişini yaparken, çatışmacı aşk hallerinin gelişimi de bu zorunlu birlikteliğinin iş hayatına yansımasıyla olacak nitekim.

Senaryo gereği ‘Kardeş Çocukları’ndan ayrılan ve oradaki karakterini çok zorlama bulduğum Furkan Andıç’ın canlandırdığı Demir, tanıtımdan göründüğü kadarıyla tam rolünü yakalamış gibi duruyor. Kuralcı ve çekici bir içmimarı canlandıracak oyuncunun bu doğrultuda performansının da hayli göz dolduracağını söylesek yanılmış olmayız.

Genel öyküden yaptığımız çıkarıma göre, aşk ve iş hayatının sorunları yine iç içe geçecek. ‘Dönüşüm muhteşem olacak’ havasını solutarak İstanbul’a adım atan Demir, babasını geçme ve kaybettiklerini geri kazanma hırsıyla çalıştığı şirketin ortağı haline gelirken, deli dolu bir kız olan Selin’le aynı evi paylaşmaya başlaması yaptığı tüm planları altüst edecek. Tabii Demir, kaderin oyunuyla bocalarken onun çocuksu kalbine vurulan Selin de bu sert ama bir o kadar da keyifli çatışmacılıktan etkilenecek haliyle.

Her Yerde Sen 1. bölüm 2. fragmanı:

Zengin ailenin oğlu Demir ile çalışanlar sınıfından Selin’i kavgadan aşka geçirecek bu süreçte yakışıklı işadamları kadrosundan boy gösterecek olan Burak(Ali Yağcı) da çıkacak sahneye. Hem iş hayatında hem de aşk rekabetinde boy göstereceği muhakkak. Yanı sıra Selin’in hayvan sevgisiyle varlık bulacağını düşündüğüm Veteriner İbo (Ali Gözüşirin) var hesapta. Mahallenin yakışıklısı ve genç kızların gözdesi olup kalbini tek birine kaptıran İbo, hikâyenin umutsuz aşk kanadını mı dolduracak acaba? Ve diğer karakterler… Hepsi de senaryonun kendilerine biçtiği oranda yerine getirecekler romantik komedi katkısını.

SONUÇTA; ‘Hoş buldum İstanbul’ diyerek geri dönüp bıraktıklarına sahip çıkmayı hedefleyen Demir ile evine çöreklenen adamı, iş yerinde de tepesinde bulup ondan el birliğiyle kurtulmanın hesabına girişen Selin’in büyük iddialı romantik komedisinde başarının formülü, klişelerden özgün tat yaratmaktan geçiyor. Yaz aylarındaki rekabetin kışa nazaran daha kolay olduğu bir gerçek. Yine de yazdan kışa erişebilme olasılığının varlığını düşünürsek, işi savsaklamamak gerektiği de akılda tutulması gerekenlerden.

Son tahlilde, ‘Her Yerde Sen’in ilk bölüm fragmanıyla neşeli ve abartısız bir atmosfere sahip olacağı izlenimi verdiğini… Bundan ötürü de, yaz günlerinin boşluğunda, seve seve ‘Her Yerde Sen’ diyenlerin sayısının çok olacağını söyleyebilirim.

Diğer yandan ‘İçerik gelişimiyle de, bizi tatmin edip kendine bağlayabilecek mi peki’ sorusu da aklımın bir ucunda. Selin’in dediği gibi, Peter Pan ile uçup yeni bir maceraya çıkmışız hissi verecek mi bize de? Umudumuz ve beklentimiz bu yönde. İzleyip göreceğiz. Şimdiden bol şans.

İlgili Haberler