Ana sayfa Dizi Haberleri İlk bölüm reytingine bakmayın Dokuz Oğuz dizisi ayağa kalkmayı başardı!

İlk bölüm reytingine bakmayın Dokuz Oğuz dizisi ayağa kalkmayı başardı!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Fox TV ekranında izleyicilerle Cumartesi akşamları buluşmaya başlayan Dokuz Oğuz dizisinin ikinci bölümü de geride kaldı. Önceki hafta ilk bölümü ile düşük reytingler elde eden dizinin tüm izleyici gruplarında ortalamanın altında kalan reytingler ile hayal kırıklığı yaratması hikayeyi beğenenleri üzmüştü.

Ancak ikinci bölümde işler bir anda değişti, Dokuz Oğuz dizisinin aksiyon dolu anlarından etkilenen geniş bir izleyici kitlesinin de katkısı ile birlikte reytinglerde bir anda yükseliş yaşandı.. Tüm izleyici gruplarında çok iyi oranlar elde edilmiş olması, ilk bölümde morali bozulan ekibin de moralini yükselten bir unsur oldu.

Tüm kişiler ve ABC1 kategorilerinde ortalamanın üzerine çıkan reytingler, AB grubunda da ciddi bir sıçrama yaşanması ile birlikte Dokuz Oğuz dizisinin büyük dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Şimdi tüm gözler 11 Şubat Cumartesi akşamı yayınlanacak olan 3. bölüme çevrildi.

Gönül Dağı ve Kardeşlerim isimli dizilerin çok etkili olması nedeniyle televizyon kanalları Cumartesi akşamlarına yeni dizi koymaktan kaçınırdı. Ancak Dokuz Oğuz dizisi şimdilik Fox TV’nin yüzünü güldürdü ve ilerleyen bölümlerde reytinglerde bir artış yaşanması da mümkün hale geldi.

Kubilay Aka ve Yasemin Allen ikilisinin başrolünde yer aldığı Dokuz Oğuz dizisinin üçüncü bölüm reytingleri, hikayenin ne kadar beğenildiğini de ortaya koymuş olacak.

Dizinin yükselmesi için hikayenin doğru temellere oturması, duygusal yoğunluk kadar aksiyon sahnelerinin de çok etkili olması gerekiyor. Dramın da yeterince sunulması ile birlikte, bu asker dizisi için iyi sonuçların gelmesi mümkün olacaktır.

Dizinin setinden gelen kamera arkası görüntülerinde de ekibin zorlu şartlarda ve yoğun bir emek sergileyerek sahneleri ortaya çıkardığını görebilirsiniz.