Ana sayfa Dizi Haberleri Oktay Kaynarca’nın vedası Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinin intiharı olur!

Oktay Kaynarca’nın vedası Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinin intiharı olur!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Salı akşamları atv ekranında yayınlanmakta olan Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinin ilk başladığı günden bu yana iyi bir reyting performansı sergilediğini görmekteyiz.

Dizinin ilk bölümleri çok daha fazla kişiye ulaşıyordu ve bu durum son dönemde biraz düşen reytingler ile ilgi azalması yaşandığını gösteriyor. Ancak yine de dizinin salı günleri reyting rekabetinde en önemli yapımlardan birisi olduğu gerçeği değişmedi.

Oktay Kaynarca’nın başrolünde olduğu dizi, aynı zamanda usta oyuncunun yapımcı olarak da ilk ve büyük bir sınavı olarak öne çıkıyor. İşte bu noktada dizinin başarılı olması aynı zamanda Oktay Kaynarca’nın yapımcılık adımlarının da daha etkili devam etmesini sağlayacaktır.

Salı rekabetinde Üç Kız Kardeş ve Yürek Çıkmazı dizileri de güçlü hikayeleri ile milyonların dikkatini çekmeye devam ediyor. Taçsız Prenses isimli Fox TV dizisinin de önemli bir izleyici grubunu etkilediği ortada. İşte bu noktada diziler arasındaki rekabeti artıracak Aile isimli Show TV dizisinin 14 Şubat’ta başlayacağını da belirtmek gerekiyor.  Kıvanç Tatıltuğ ve Serenay Sarıkaya’nın başrolündeki Aile dizisinde; Nejat İşler, Canan Ergüder, Nur Sürer, Levent Ülgen gibi çok etkili isimlerin de yer aldığını hemen hatırlatalım.

Gelecek haftadan itibaren salı rekabeti bir hayli zorlaşacak ve Ben Bu Cihana Sığmazam’ın bu yeni durumdan nasıl etkileneceği merakla bekleniyor.

Dizinin hikayesine yönelik büyük eleştiriler var ve bu noktada birçok kişi Oktay Kaynarca için izlediğini de sosyal medyadan paylaşıyor. Ben Bu Cihana Sığmazam 20. yeni bölümünde Cezayir karakteri vuruluyor.

Bazı basın yayın organlarında Oktay Kaynarca’nın diziden ayrılma ihtimaline yönelik haberler yapılsa da bunun pek de gerçekçi olmayacağı ortada. Zaten hikaye olarak eleştirilen ve Oktay Kaynarca’nın varlığı nedeniyle diziyi takip ettiklerini söyleyen bu kadar geniş bir izleyici kitlesi varken, başrol oyuncusunun hikayeden ayrılması proje adına intihar gibi bir şey olur. Yapımcısının da başrol oyuncusu olduğu düşünülür ise bu tür iddialar dizinin tanıtımını yapma ve izleyicilerin dikkatini çekme numarasından ileriye gitmeyecektir.

Aksiyon içeriği ile de dikkat çekse bile Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın yakaladığı müthiş dinamizmi sağlayamayan Ben Bu Cihana Sığmazam projesinin yeni dizi Aile’den fazlasıyla olumsuz etkilenme ihtimalini değerlendiren senaristlerin daha etkili bölümler yapması kaçınılmaz.

İşte 20. bölümde de Cezayir karakterinin vurulması ile bu heyecan dalgası yakalanmaya çalışılıyor. Karakterin yaşayıp yaşamayacağı gibi bir belirsizlik süreci de yaşatılır ise izleyiciler hikayeyi daha da merakla seyredecektir. Tabii ki Aile dizisinin ilk bölüm açılışında reytinglerin nasıl geleceğinin diğer rakiplerinin stratejilerine önemli bir etkisi de olabilir.