Ana sayfa Dizi Haberleri İrem Helvacıoğlu için Yürek Çıkmazı dizisinin diğer projelerinden büyük bir farkı var!

İrem Helvacıoğlu için Yürek Çıkmazı dizisinin diğer projelerinden büyük bir farkı var!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Atike Hınçlıer’in aynı isimli romanından uyarlanan ve ev içi şiddet konusunu gündeme taşıyan Yürek Çıkmazı dizisinin ilk bölümünü izleyenler, örneklerine toplumda rastlanan bir durumla karşılaştı. Aslında diziye konu olan hikayenin gerçek hayatta yaşanmış bir öykü olması da Yürek Çıkmazı’nın önemini bir kat daha artırdı.

Alp Navruz’un değişen imajı ve hikaye içindeki sert tutumları ve yaşadığı acı dolu anlar birçok izleyiciyi fazlasıyla etkiledi. Avukat Zeynep karakterinin de İrem Helvacıoğlu’na çok yakıştığını düşünen Yürek Çıkmazı dizisi hayranları, daha ilk bölümden hikayeye geçer not verdi. Dizinin reytingleri çok iyi olmasa bile, ikinci bölümden itibaren iyi bir yükseliş yaşanması şaşırtıcı bir durum olmayacaktır.

İrem Helvacıoğlu, idealist avukat Zeynep Önder karakteri ile çok ilgi gördü. Oyuncu, daha önceki rollerinden farklı olarak değerlendirdiği Zeynep karakterini bir sosyal sorumluluk olarak görüyor.

Acılarla dolu bir hayat yaşamış ama çocuklarına zarar gelmemesi için susmuş bir kadının, ölümünden sonra gerçekleri bir mektup ile ortaya koyması ve bu mektubu sahiplenen avukat Zeynep karakterinin mücadelesi herkesin ilgini çekecektir.

İrem Helvacıoğlu için Yürek Çıkmazı dizisinin diğer projelerinden büyük bir farkı var! 7

İrem Helvacıoğlu, kadına ve çocuğa şiddetin yarattığı derin etkileri anlatan dizi için şunları söyledi: “Bir kadının sesi olmak gerçekten gurur verici bir şey. Ölene kadar susmuş bir kadının çığlıklarını kelimelere döken bir kadını canlandırıyorum. Bu benim için çok heyecan verici bir şey. Dünyada ve ülkemizde yaşanan bir durum olduğu için, bir kadın olarak kelimelere dökmek anlamlı.”

Bir kadının sesi olmayı çok önemseyen oyuncu, bu rolün kendisi için heyecan verici olduğunu belirtiyor. İrem Helvacıoğlu’nun projeye bu kadar sıkı sarılması da gerçek hayatta örneklerinin yaşanıyor olması.

Halil karakteri de aslında babası Yılmaz’a benziyor ve bu noktada Zeynep ile tanışmaları hayatını değiştirecek. Halil’in Zeynep’in de yol göstermesi ile karakter değişimini Yürek Çıkmazı dizisinde izleyeceksiniz. Kadın hakları savunucusu kimliği ile hareket eden Zeynep, kadınların sesi olma iddiası nedeniyle de projeden memnuniyetini dile getirdi.