Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Işıl Yücesoy, ablası Fikret Şeneş’i paylaştığı video ile andı

Işıl Yücesoy, ablası Fikret Şeneş’i paylaştığı video ile andı

tarafından ker_def

Usta oyuncu ve ses sanatçısı Işıl Yücesoy “Ablam, öğretmenim, dostum” dediği ilk kadın Türk şarkı sözü yazarı Fikret Şeneş’i, ölümünün 6. yıl dönümünde belgesel tadında hazırladığı video ile anıyor.

Işıl Yücesoy’un YouTube kanalında yayınladığı; Fikret Şeneş’le olan anılarını anlattığı, şarkılar söylediği, kimi zaman duygulandıran kimi zaman gülümseten bu özel video Yücesoy’un, duygu yüklü sözleriyle açılıyor.

Öğretmenim Fikret Şeneş Sıfırcı Işıl… “Öğrenciyken çalışır çalışır istediğimiz notu alamazdık, hocalarımıza ‘Sıfırcı’ diye isim takardık. Yıllar geçince o not kırmalarının ne kadar işe yaradığını gördüm. Daha ötesi titizliğimden ben de öğrencilerime çok da bol keseden not vermez oldum. Eminim onlar da ardımdan “Sıfırcı Işıl” demişlerdir. Olsun desinler, daha sonra işlerine yarayacaktır. Kim bilir gün gelir aralarından bir tanesi de beni hayırla yad eder, tıpkı benim öğretmenim Fikret Şeneş’i yad ettiğim gibi…”

Bu özel videonun, Gara bölgesinde teröristler tarafından şehit edilen 13 vatandaşımızın cenaze törenleri dolayısıyla Fikret Şeneş’in ölüm yıl dönümü olan 16 Şubat günü değil, 18 Şubat tarihinde yayınlandığı da özellikle belirtildi.