Ana sayfa Sosyal Medya İsmail Ege Şaşmaz’a övgüler bitmiyor, Barış Akarsu filmi kariyerinde dönüm noktası!

İsmail Ege Şaşmaz’a övgüler bitmiyor, Barış Akarsu filmi kariyerinde dönüm noktası!

tarafından ker_def

Barış Akarsu Merhaba filminde başrolde yer alan İsmail Ege Şaşmaz, hayatının baharındayken trafik kazası sonucu yaşamını yitiren ünlü müzisyene benzerliği ile çok konuşuluyor. Sosyal medyada filmin fragmanının yayınlanması ile birlikte hem Barış Akarsu yeniden gündem oldu hem de İsmail Ege Şaşmaz’ın performansının heyecanı sosyal medyayı kapladı.

Şöhretinin zirvesindeyken geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren pop rock müziğin sevilen ismi Barış Akarsu’nun yaşam öyküsünü anlatan “Barış Akarsu Merhaba” filminin sosyal medyada yarattığı bu büyük etki de dikkatlerden kaçmadı. 18 Kasım 2022 tarihinde vizyona girecek olan sinema filmin gişede elde edeceği sonuçlar da merakla beklenmeye başlandı.

Filmde İsmail Ege Şaşmaz, oyunculuğu kadar sesiyle de adından söz ettirecek. Barış Akarsu’nun hayatını izlerken duygusal anlar yaşayacak hayranları, İsmail Ege Şaşmaz’ın seslendirdiği şarkılarla müzikte nostaljik bir yolculuğa çıkacak. Oyuncu adına bu projenin kariyerinin dönüm noktası olduğunu düşünenler de çok fazla.

Vizyona girmesine sayılı günler kala fragmanı izleyen Akarsu hayranları, filme övgüler yağdırarak sinemada izlemek için sabırsızlandıklarını vurguladılar. Müzikseverlerin özlemle beklediği filmin afişini ise sanatçının hayranları belirlemişti. “Barış Akarsu Merhaba” filminin instagram sayfasından paylaşılan üç afiş arasından seçilen afiş oylamasına binlerce kişi katılmıştı.

İsmail Ege Şaşmaz'a övgüler bitmiyor, Barış Akarsu filmi kariyerinde dönüm noktası! 8

Barış Akarsu’yu İsmail Ege Şaşmaz’ın başarıyla canlandırdığı yapımda, Almila Ada, Şafak Pekdemir, Hüseyin Avni Danyal, Ebru Nil Aydın, Metin Coşkun, Aslıhan Kapanşahin ve Burak Satıbol rol alıyor.

Yapımcılığını Fikri Harika Production ve Aytaç Medya’nın üstlendiği, yönetmenliğini Mert Dikmen’in yaptığı filmin senaryosunu ise Mert Dikmen ve Can Anar yazdı. Filmin müziklerini ise Eser Taşkıran ve Mehmet Can Erdoğan yaptı.

SES YARIŞMASIYLA DEĞİŞEN BİR HAYAT

Amasra’da 29 Haziran 1979’da dünyaya “merhaba” diyen Barış Akarsu’nun hikayesi, müzik yolculuğuna yön veren Ereğli’deki günlerinden, yaşamının dönüm noktasını oluşturan İstanbul’daki ses yarışmasına uzanıyor. Film, Barış’ın “Yalancı Yarim” dizisi için bulunduğu Bodrum’da noktalanan; tamamlanamayan hayallerine, yarım kalmışlıklarına ışık tutuyor…

İsmail Ege Şaşmaz'a övgüler bitmiyor, Barış Akarsu filmi kariyerinde dönüm noktası! 9

ADINI BARIŞ MANÇO’DAN ALDI

Remzi Dedesi ile balığa çıkan, tuttukları balıkları ailesiyle keyifle yiyen küçük Barış’ın daha çocuk yaşlarda müziğe olan ilgisi, ailesinin gözünden kaçmaz. Adını da zaten Barış Manço’dan almıştır… Dedesi, lise mezuniyeti için ona hediye olarak bir gitar bir de çok sevdiği Halikarnas Balıkçısı’nın “Aganta Burina Burinata” kitabını alır. Ama o hediyeleri vermeye yetmez ömrü… Dayanamaz kalbi… Barış, ne o kitabı yanından ayırır ne de dede nasihatı olan ve filme de damga vuran o özlü sözü: ”Tek bir şey ol, en iyisini ol.”