Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri İsmail Ege Şaşmaz’ı Manisa’daki film gösteriminde ailesi yalnız bırakmadı

İsmail Ege Şaşmaz’ı Manisa’daki film gösteriminde ailesi yalnız bırakmadı

tarafından ker_def

18 Kasım’da vizyona giren ve ilk haftasında gişe rekoru kıran “Barış Akarsu Merhaba” filminin Türkiye genelindeki oyunculu gösterimleri sürüyor. İstanbul’daki görkemli galanın ardından Torium AVM ve Esenyurt Marmara Park, Bursa’da Özdilek ve Zafer Plaza, Bartın’da ise Dervişoğlu Sinemaları’nda yapılan oyunculu gösterimlere katılan İsmail Ege Şaşmaz ilgi yağmuruna tutuldu.

Filmi izleyen ve duygusal anlar yaşayan binlerce kişi, film çıkışında oyunculuğu ve Barış Akarsu şarkılarını seslendirmedeki mükemmel performansı nedeniyle sanatçıyı kutlayarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bartın’ın ardından memleketi Manisa’ya giden İsmail Ege Şaşmaz, sevgi seliyle karşılandı. Sanatçıyı, annesi İlknur Şaşmaz, babası Yaşar Şaşmaz, küçük erkek kardeşi Yalın Şaşmaz, anneannesi Pakize Aşıcılar, Manisa Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz, akrabaları ve arkadaşları yalnız bırakmadı. Şaşmaz, filmin finalinde gözyaşlarını tutamayan hayranlarına sarılarak onları teselli etti, Manisalı hemşehrileriyle sohbet ederek bol bol fotoğraf çektirdi.

Bir dönem Anadolu Rock müzikte fırtınalar estiren Barış Akarsu’nun yaşam öyküsünü anlatan “Barış Akarsu Merhaba” filmi, geçtiğimiz Cuma günü tüm Türkiye’de vizyona girdi. Film, mesleğinin en parlak döneminde 28 yaşında talihsiz bir kazayla hayatını kaybeden Barış Akarsu’nun, hayallerinin peşinden giderken verdiği mücadeleye, yaşadığı büyük aşka, müziğe olan sevdasına ve sanatçıyla ilgili bilinmeyenlere ışık tutuyor. “Barış Akarsu Merhaba”, izleyici sayısıyla sonbahardan bu yana en iyi açılış yapan film başarısına da imza attı.

“MANİSA’DA İZLEMEK HAYALİMDİ”

Filmde Barış Akarsu’yu başarıyla canlandıran İsmail Ege Şaşmaz dün (22 Kasım Salı) saat 16.15’te Manisa Forum Magnesia Alışveriş Merkezi’nde filmin gösteriminden önce hemşehrileriyle buluştu. Hayranlarının yoğun ilgisi karşısında duygulanan Şaşmaz, “İyi ki geldiniz. Benim için burada olmak gerçekten çok özel. Babam, annem, ailem, arkadaşlarım hepsi burada. Çok mutlu ettiniz beni. Şu an memleketimdeyim. Hayalimdi bu. İlk sinema filmimi memleketlilerimle beraber sinema salonunda izlemekti hayalim; ailemle, hocalarımla, yakın arkadaşlarımla birlikte… Benim için çok anlamlı, duygusallaştım. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Dördüncü kere izleyeceğim ama gerçekten çok heyecanlıyım. Çünkü buradayız, Manisa’da…” dedi.

Ardından hayranlarıyla tek tek fotoğraf çektiren genç oyuncu Manisa Forum Magnesia Alışveriş Merkezi Cinens Sinemaları’nda “Barış Akarsu Merhaba” filminin saat 16.45 seansını ailesi, yakın arkadaşları ve hocalarının da katılımıyla izledi. Sanatçı, filmin finalinde gözyaşlarını tutamayan izleyicilere sarılarak moral verdi.