Ana sayfa Dizi Haberleri İyilik dizisi resmen direkten döndü! Hatice Şendil, tüyoyu önden vermişti aslında!

İyilik dizisi resmen direkten döndü! Hatice Şendil, tüyoyu önden vermişti aslında!

tarafından zk zk

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Fox TV’de Cuma akşamları ekrana gelen İyilik dizisi, entrika, aldatma dolu hikayesi ile bir grup izleyiciyi yakaladı. Hatice Şendil, İsmail Demirci, Sera Kutlubey ve Perihan Savaş’ın başrolünde oynadıkları dizi, Cuma akşamlarının yoğun dizi trafiğinde kendine yer buldu ancak reytingleri ile ‘final mi yapacak?’ sorusunu da sürekli sürdürdü.

Cuma akşamı yayınlanan 8. bölümüyle sezon finali yapan dizi, bir süredir ikinci sezonda yayınlanıp yayınlanmayacağı ile ilgili gündeme geliyor. Bu durum henüz net değilken Hatice Şendil, yaptığı bir röportajda
“Çalışıyorum, yoğun devam ediyor. Sezon finali yapacağız, az bir süre kaldı” sözleriyle aslında durumu ortaya koymuştu! Fakat dizinin yapımcı firmasından ve kanaldan devam edip etmeyeceği ile ilgili bir açıklama yapılmamıştı.

8. bölümden bir kaç gün önce ekrana gelen fragmanda ‘sezon finali’ ibaresinin yazması ile İyilik dizisini izleyenler derin bir ‘oh’ çekti adeta! Fox TV’nin diziye bir şans daha vermek istediği ve ikinci sezonda devamına karar verdiği anlaşılıyor.

Dizinin sezona çok geç girmesi de reyting düşüklüğünün bir nedeni olarak tahmin ediliyor. Zira entrika, aldatma, aşk temalarıyla pek çok izleyiciye hitap etmesi beklenen bir dizi olarak görülüyor İyilik.

Yapılan bir zamanlama hatası ile dizinin beklenen reytingi alamadığı, Cuma akşamları yayınlanan ve artık kemikleşmiş izleyicisi olan diziler arasında yer bulmakta zorlandığı tahminleri yapılmakta. Yeni sezonda diziye bir şans daha verilmiş görünüyor. İyilik dizisi bu fırsatı iyi kullanır, sezonda yeni bir atılımla başlangıç yaparsa, izleyiciyi seçme ihtimali yüksek.

Yine Fox TV’nin Gülümse Kaderine dizisi de zamanlaması ile eleştiri almıştı. Sezon sonuna doğru başlanması, dizinin reyting düşüklüğünün nedeni olarak gösteriliyordu. Gülümse Kaderine 5 bölümde bitti. Benzer bir durum yaşayan İyilik dizisi ise büyük bir şans elde ederek 2. sezon devam kararıyla çıktı sezondan.

Dizinin konusu itibariyle özellikle Yasak Elma’ya benzetilmesi de çokça konuşuldu. Yasak Elma gibi güçlü bir duruş sergileyen dizinin ardından İyilik’in düşük reytingleri pek kabul görmedi. Bu nedenle kadronun dağıtılıp dizinin final yapması yerine, Ağustos ayında yeniden çekimlere başlanarak sezona çok daha güçlü bir şekilde girme kararı alındı.

İyilik dizisinin Eylül ayından itibaren yaz sezonunda hikayenin daha ilgi çekici hale getirilmesi, geliştirilmesi ve belki de oyuncu kadrosuna yeni ilgi çekici isimlerin katılması bekleniyor…