Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Kalk Gidelim’in ayağını kaydıran Gönül Dağı dizisi başarıdan başarıya koşuyor!

Kalk Gidelim’in ayağını kaydıran Gönül Dağı dizisi başarıdan başarıya koşuyor!

tarafından ker_def

TRT 1’in sevilen dizisi Gönül Dağı, bu hafta da bir numara… Dizi, 12 Aralık Cumartesi akşamı üç kulvarda da reyting birincisi oldu. Her bölümünde samimi, dürüst, sıcakkanlı yurdum insanını anlatan, memleketimizin büyüleyici görüntüleri eşliğinde benzersiz bir öyküyü TRT 1 ekranlara yansıtan Gönül Dağı, Cumartesi akşamına damgasını vurdu. Dizinin 12 Aralık Cumartesi akşamı yayınlanan 8. Bölümü tüm gruplarda çok iyi reytingler aldı. 8’li oranlara ulaşan dizi, Kuzey Yıldızı’nı da birincilikten etti.

Hatırlanacağı üzere Cumartesi akşamları aslında 3 sezon boyunca Kalk Gidelim isimli dizinin yayınlandığı ve kemik izleyicilerini ekran başına taşıdığı bir gündü. 4. sezona da Kalk Gidelim Cumartesi akşamları başladı ama sonrasında TRT1, Gönül Dağı için diziyi Perşembe günlerine kaydırdı. Gönül Dağı, cumartesi akşamları TRT1’e birincilikler kazandırıyor. Ancak Kalk Gidelim dizisi ise perşembe rekabetinde kemik izleyicilerini de kaybetmeye başladı ve dizi için final kararı çıktı. 132 bölümü yayınlanan Kalk Gidelim, 3 bölüm sonra yani 135. bölüm itibari ile final yaparak bitecek. Gönül Dağı ise yoluna emin adımlarla devam ediyor ve üç dört sezon sürebilecek bir yapım olabileceğini de başarılı performansıyla hissettiriyor.

Bozkırda bir Anadolu masalı, küçük dünyalarında büyük hayaller yeşerten, tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan üç gencin yaşamından kesitleri anlatan Gönül Dağı, türküleriyle memleket hasreti çeken izleyicilerin gönüllerine giriyor; Anadolu’nun kültürü, dili, duyguları, türkülerle ekranlara yansıyor, kalplerde taht kuruyor.

Kalk Gidelim'in ayağını kaydıran Gönül Dağı dizisi başarıdan başarıya koşuyor! 7

Etkili Senaryo, Çarpıcı Öykü

Gönül Dağı, etkili senaryosu ve çarpıcı öyküsüyle aslında tüm Anadolu’nun da bir masalı olan efsaneleri, unutulmaya yüz tutmuş gelenek ve göreneklerini hatırlatıyor. “Gönül Dağı” “Bozkırın kalemi” olarak da bilinen Mustafa Çiftçi’nin “gün yüzüne çıkmamış” öykülerinden esinlenilerek hazırlanıyor. Dizisinin yapımcılığını Ferhat Eşsiz, yönetmenliğini ise Yahya Samancı üstleniyor.

Ecem Özkaya, Ferdi Sancar, Ali Düşenkalkar, Erdal Cindoruk, Gülhan Tekin, Feyza Işık, Ege Aydan, Eser Eyüboğlu, Cihat Süvarioğlu, Semih Ertürk, Nazlı Pınar Kaya, Şebnem Dilligil, Yavuz Sepetçi, Nuri Gökaşan, Hüseyin Sevimli ve Çiğdem Aygün rol alıyor.

Gönül Dağı yeni bölümüyle 19 Aralık Cumartesi saat 20:00’de TRT 1’de…