Ana sayfa Dizi Haberleri Kuruluş Osman dizisi hem reyting hem de sosyal medyanın zirvesinde!

Kuruluş Osman dizisi hem reyting hem de sosyal medyanın zirvesinde!

tarafından ker_def

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ’a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği ‘Kuruluş Osman’ın ikinci bölümü de Türkiye ve dünyada büyük ilgi gördü.

Dizinin ikinci bölümü de tüm kategorilerde birinci olurken, Tüm Kişiler’de %14.93 izlenme oranı ve %31.27 izlenme payı, AB Sosyal Statü’de %14.59 izlenme oranı ve %30.95 izlenme payı, 20+ABC1’de %15.63 izlenme oranı ve %30.97 izlenme payı alarak zirvede yer aldı.

Kuruluş Osman dizisi hem reyting hem de sosyal medyanın zirvesinde! 9

Sosyal medyada da yüksek etkileşim alan ‘Kuruluş Osman’, #KuruluşVakti etiketiyle Twitter’da dünya trend listesinde ikinci sırada yer alırken, Türkiye’de ise gece boyunca birinci sıradaydı.

Dizinin ikinci bölümüne Osman Bey’in Şeyh Edebali (Seda Yıldız) ile karşılaşması damgasını vurdu. Osman, Tekfur’un katilerini bulmak için iz sürerken daha önce hayatını kurtaran rahibenin kılavuzluğunda Şeyh Edebali ile buluştu. Osman bu buluşmada kaleye sızan rahibenin Edebali’nin kızı Bala Hatun olduğunu da öğrendi.

Kuruluş Osman dizisi hem reyting hem de sosyal medyanın zirvesinde! 10

Prodüksiyon kalitesi, kostümleri ve görkemli platosu ile Türk dizi sektörünün uluslar arası arenadaki amiral gemisi olacak ‘Kuruluş Osman’, çarşamba akşamlarına damgasını vurmaya devam edecek.

‘Kuruluş Osman’ her çarşamba saat 20:00’de ATV ekranlarında.

Kuruluş Osman dizisi hem reyting hem de sosyal medyanın zirvesinde! 11

KURULUŞ OSMAN KÜNYE

Yapım: Bozdağ Fi̇lm
Proje Tasarım: Mehmet Bozdağ
Yapımcı: Mehmet Bozdağ
Genel Yönetmen: Metin Günay
Yönetmenler: Ahmet Yılmaz-Fethi Bayram
Senaryo: Mehmet Bozdağ, Atilla Engin, Aslı Zeynep Peker Bozdağ, Ozan Bodur
OYUNCULAR: Burak Özçivit (Osman Bey), Nurettin Sönmez (Bamsı), Ragıp Savaş (Dündar), Saruhan Hünel (Alişar), İsmail Hakkı (Samsa), Seda Yıldız (Edebali), Ayşegül Günay (Zöhre), Tuğrul Çetiner (Yannis), Eren Vurdem (Konur Alp), Alma Terzic (Sofia), Emre Basalak (Gündüz), Abdül Süsler (Kalonoz), Eren Hacısalihoğlu (Batur), Abidin Yerebakan (Akça Derviş), Özge Törer (Bala Hatun), Buse Arslan (Aygül), Aslıhan Karalar (Burçin), Burak Sarımola (Andreas), Uğur Arslan (Nizamettin), Açelya Özcan (Ayşe Hatun), Emel Dede (Gonca), Yiğit Uçan (Boran), Ali Sinan Demir (Tursun), Şevket Çapkınoğlu (Megala), Ayşen Gürler (Helen), Yaşar Aydınlıoğlu (Yorgopolos)