Ana sayfa Sosyal Medya Masumlar Apartmanı’nda birlikte oynayan Merve Dizdar ve Ezgi Mola’dan sürpriz film!

Masumlar Apartmanı’nda birlikte oynayan Merve Dizdar ve Ezgi Mola’dan sürpriz film!

tarafından zk zk

TelevizyonGazetesi.com / Detay – TRT1 ekranında iki sezon süren Masumlar Apartmanı dizisi, izleyenlerin uzun yıllar aklından çıkmayacak bir hikayeye sahipti. Gerçek bir hayat hikayesine dayanan konusu, Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitabından alıntılanmıştı. Başrollerde yer alan isimlerden Merve Dizdar ve  Ezgi Mola’nın Gülben ve Safiye kardeşler olarak ekrandaki başarılı performansları da uzun zaman hafızalardan silinmeyecek.

Bu dizide ilk kez karşılıklı oynama imkanı da bulan Mola ve Dizdar, diziyle birlikte dostluklarını da büyüttüler. İki iyi arkadaş olan başarılı oyuncular, bir süre önce de birlikte bir karavan tatiline çıkmış ve sosyal medyada da paylaşmışlardı. Her fırsatta beraber zaman geçiren, esprili videoları ve fotoğraflarıyla sosyal medyada da sıkça görülen iki oyuncu, bu kez bir sinema filminde bir araya geldiler.

Ancak bu kez Ezgi Mola oyuncu olarak değil, filmin ortak yapımcısı olarak yer aldı projede. Merve Dizdar ile Saygın Soysal’ın oynadığı, Selcen Ergun imzalı Kar ve Ay isimli filmin dünya prömiyerini  8-18 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Toronto Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleştireceği haberi de sosyal medyadan duyuldu.

Oyuncu Merve Dizdar heyecanını takipçileriyle şu sözlerle paylaştı:

“Kar ve Ayı” dünya prömiyerini, Toronto Uluslararası Film Festivali’nin önemli keşif filmlerine yer verilen Discovery Bölümü’nde yapıyor. Sevgili yönetmenim başta olmak üzere, tek tek bütün oyun arkadaşlarımı, yapım arkadaşlarımı, a’dan z’ye tüm ekip arkadaşlarımı tebrik ederim. Tüm zorluklara, emeklere değdi ya…bu his bile yeter. Hocammm @selcenergun Toronto’da sizi görmek büyük mutluluk olucak. Hadi bakalım.”

Yönetmen Selcen Ergun’un ilk uzun metrajlı filmi  olan Kar ve Ayı, 47’nci Toronto Uluslararası Film Festivali’nin keşif filmlerine yer verilen Discovery Bölümü’ne bu sene Türkiye’den seçilen tek yapım olarak da büyük dikkat çekti.

Türkiye-Almanya-Sırbistan ortak yapımı olan Kar ve Ayı’nın oyuncu kadrosunda Merve Dizdar ve Saygın Soysal ile birlikte Asiye Dinçsoy, Erkan Bektaş, Derya Pınar Ak, Onur Gürçay ve Muttalip Müjdeci de yer almakta.

Senaryosunu Yeşim Aslan ve Selcen Ergun’un birlikte yazdıkları filmde, kışın bitmek bilmediği uzak bir kasabaya atanan genç bir hemşirenin oradaki erk ilişkileri, sır ortaklıkları ve şüpheyle yüzleşme hikâyesi anlatılmakta.

Ezgi Mola, filmin Toronto’da gösterileceği haberini kendi sosyal medya hesabından da paylaşarak filmin ortak yapımcılarından birisi olduğunu ifade ettiği yazısına Merve Dizdar da “Ortak yapımcımıza bakar mısınız yahu?” diyerek kalp emojisi ile sevgilerini gönderdi…