SON DAKİKA
9 Şubat 2023 04:49

SON HABERLER

Mucize Doktor kalpleri sızlattı, tüyleri diken diken etti, gerçeği herkesin yüzüne çarptı!

TelevizyonGazetesi.com / Analiz Özel – Fox TV ekranında 9.bölümü 7 Kasım Perşembe akşamı yayınlanan Mucize Doktor dizisinde verilen mesajın anlamı çok derindi… Reyting rekorları kıran dizide eşinin ölümü sonrasında bir adamın yaşadığı ‘ölümü kabullenememe’ durumu, organ bağışı yapmakta yaşadığı direnç gösterildi.

Aslında eşi daha önceden organ bağışı yapmak için gerekli girişimleri yapmıştı, ancak adam ilk başlarda direnmesine rağmen sonrasında ikna edildi.

İşte bu ikna edilme yöntemi oldukça çarpıcıydı.

Hastanenin cerrahi bölümünde yatan hastalar Demir doktor tarafından gösterildi, hangi organa ihtiyacı olduğunu tek tek anlattı.

O sahnelerde ki sözler de tüyleri diken diken etti…

Aslında bu bir bakıma organ bağışlamayı kabullenmeyen taraftaki aileler ile 28 binin üzerinde organ bağışı bekleyen hastaların ekran başındaki izleyicilerin yüzlerine gerçekleri çarparak gösterilmesiydi.

Avrupa’ya nazaran organ bağışı konusunda Türkiye çok gerilerde.

Şu söz izleyenlerin adeta yüreklerine dokundu: “Sevdiğimiz için böbreğimizi veriyoruz ama sevdiğimizin böbreğini veremiyoruz. Çünkü biz ölümü kabullenmekte zorlanıyoruz.”

O sahnelerde izleyenlerin içi acıdı, yürekleri sızladı.

Çocuk, genç,yaşlı… Ne yaş ne cinsiyet ne statü ayırımı olmasızın organ bekleyen, yaşamak için bir şans bekleyen 28 binden fazla insan ve onların aileleri…

Mesaj çok açık ve net: “Tek yapmamız gereken bir şans vermek.”

Ali Vefa da bu süreçte devreye girdi ve önemli cümleler sarf etti.

Taner Ölmez’in başarıyla canlandırdığı karakterin şu ifadeleri de akıllara da gönüllere de yazıldı:

“İyi olan ne yapabiliyorsak kar. Kime ne verebiliyorsak. Acımız belki daha azalır o zaman. Sizin kimseye verebilecek bir şeyiniz yok mu? Eminim daha iyi hissedeceksiniz…”

O anları videodan izleyebilirsiniz:

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler