Ana sayfa Dizi Haberleri Netflix ve Disney + Türkiye, depremle ilgili mesajda geç kaldılar!

Netflix ve Disney + Türkiye, depremle ilgili mesajda geç kaldılar!

tarafından zk zk

TelevizyonGazetesi.com/Detay – 6 Şubat günü Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremle sarsılan 10 ilimizde yaşanan felaket, tüm dünyada da büyük yankı uyandırdı. Binlerce insanın hayatını kaybettiği ve binlerce yaralının olduğu bölgede yaşananlardan sonra, dünyanın pek çok ülkesinden gelen taziye mesajları ve yardım destek talepleri gelmekte.

Pek çok büyük kuruluştan da taziye mesajları gelirken, Türkiye’de binlerce, milyonlarca abonesi olan Netflix, Disney Plus dijital platformları da 9 Şubat günü yayınladıkları taziye mesajı ile dikkat çektiler.

İki platform ile birlikte Türkiye’de binlerce şubesi bulunan kahve zinciri Starbucks ile dijital müzik, podcast ve video hizmeti veren Spotify ile ilgili de eleştiriler sosyal medyada öne çıktı. Pek çok vatandaş, aboneliklerini iptal edeceklerini söyleyerek eleştirilerde bulunmaya başladılar.

Netflix ve Disney + Türkiye, depremle ilgili mesajda geç kaldılar! 33

Türkiye’yi yasa boğan deprem sonrasında, depremin üzerinden geçen 3 güne karşın hiç bir taziye mesajı yayınlamayan ve yardım-destek çağrısında bulunmayan platformlarla ilgili olarak eleştirilerini dile getirmeye başladılar sosyal medya üzerinden. Netflix Türkiye ve Disney Plus Türkiye’den geç gelen mesaja karşın vatandaşlardan tepkiler devam etti.

Netflix ve Disney + Türkiye, depremle ilgili mesajda geç kaldılar! 34

9 Şubat günü Netflix ve Disney Plus’ın arka arkaya sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlara karşın pek çok izleyicinin eleştirileri devam etti.  Aboneliklerini iptal edeceklerini duyuran izleyiciler, geç gelen bu paylaşımla birlikte sosyal medyadan tepkilerini koydular.

Netflix ve Disney + Türkiye, depremle ilgili mesajda geç kaldılar! 35

Türkiye’de milyonlarca aboneye sahip olan dizi ve sinema filmi platformları Netflix ve Disney Plus, hatalarını geç farkederek baş sağlığı ve acil şifalar dileyen mesajlarına yaptıkları yardımları da eklediler.

Yaraları sarmak adına afet bölgelerine ulaştırılmak üzere Netflix Türkiye şu ana kadar 6 milyon TL tutarında bağış topladıklarını ve tüm dünyadaki çalışanlarından da gelen bağışları iki katı desteklediklerini belirttiler. “Daha yolun başındayız” diyerek yardımlarının da devam edeceğini belirttiler.

Netflix ve Disney + Türkiye, depremle ilgili mesajda geç kaldılar! 36

Haziran ayında yayına başlayan Disney + platformunun bağlı bulunduğu The Walt Disney Company Türkiye’den yapılan açıklamada da yardımlar ve bağış kampanyaları düzenledikleri, Fox TV ile birlikte depremzedelere yönelik bir yardım kampanyası planladıklarını belirttiler. Taziye mesajında yaşanan deprem sonrası üzüntülerini bildiren Disney Türkiye’nin ilk andan itibaren çalışanlarıyla birlikte yardım kuruluşlarına destek için harekete geçildiği belirtiliyor…