Ana sayfa Dizi Haberleri Oktay Kaynarca yeni dizisi Ben Bu Cihana Sığmazam’ın ana fikrini kendi hayatında da uyguluyor!

Oktay Kaynarca yeni dizisi Ben Bu Cihana Sığmazam’ın ana fikrini kendi hayatında da uyguluyor!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – için Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinin önemi diğer tüm dizilerinden çok daha farklı! Oktay Kaynarca’nın fenomen haline geldiği iki dizi bulunuyor. Bunlardan birincisi Kurtlar Vadisi ve bu hikayede canlandırdığı Süleyman Çakır ile oyuncu milyonların kalbini kazanmıştı. Ardından ise 6 sezon süren Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisindeki Hızır Çakırbeyli karakteri yine unutulmazlar arasında yer alıyor.

Usta oyuncu, aksiyon dolu yeni dizisi Ben Bu Cihana Sığmazam ile de çok iyi bir başlangıca imzasını attı ve yeni sezonun en başarılı projelerinden birisi olma iddiasındaki diziye büyük önem veriyor. Oktay Kaynarca, daha önce Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde birlikte çalıştığı Onur Tan’ın da yer aldığı bir ortaklık kurdu.

Oktay Kaynarca yeni dizisi Ben Bu Cihana Sığmazam'ın ana fikrini kendi hayatında da uyguluyor! 9

Yeni dizinin ana fikri birlik ve beraberliğin olduğu toplumların çok başarılı sonuçlar alacağı şeklinde. Dizideki birçok mesaj da toplumsal birlikteliğin ne kadar büyük bir güç olduğuna atıf yapıyor. Oktay Kaynarca, aslında yeni dizisinde Cezayir Türk üzerinden verdiği bu birliktelik vurgusunu, kendi özel yaşamında da uyguluyor. Örneğin, dizinin yönetmeni Onur Tan’ı yapım ortağı olmaya ikna etmesi de birliktelik duygusunun kendisinde ne kadar güçlü olduğunu ortaya koydu.

Onur Tan, yaptığı açıklamada Oktay Kaynarca’nın bir fikri üzerinde yapım şirketi kurma ve diziye ortak olma sürecinin oluştuğunu belirterek, şunları söyledi: “Bir şey yapalım durumu yoktu ama Oktay beyin harika bir fikri vardı. ‘Şöyle olsa nasıl olur’ dedi. Sonra o fikir bu işin temeli oldu. ‘Beraber yapacağız’ dedi. Gerçekten çok enteresan bir yolculuktu. Her şeyi bölüşerek, paylaşarak, en önemlisi birbirimize inanarak, Oktay beyin çok büyük desteğiyle bu günlere kadar geldik.”

Oktay Kaynarca yeni dizisi Ben Bu Cihana Sığmazam'ın ana fikrini kendi hayatında da uyguluyor! 10

Yönetmen Onur Tan’ın bu sözleri Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinin başarısının alt yapısında bu beraber olma, birlikte işi daha güçlü şekilde ortaya koyma duygusunun da bir yansıması olarak anlaşılıyor.

Usta oyuncu Oktay Kaynarca için, Güzel Adamlar Medya isimli şirketi üzerinden yapımcı sıfatı ile ortaya çıkardığı ilk dizi olması nedeniyle Ben Bu Cihana Sığmazam isimli projenin önemi çok büyük. Dizinin tanıtım buluşmasında projenin kendisi için ne kadar önemli olduğunu anlatan oyuncu, şunları söyledi:

“Bu bizim önemli bir virajımız, çünkü aynı zamanda yapımcı olarak da işin içerisindeyiz. Bizim ilk sınavımız, Onur ile birlikte. Her kademesinde elimizden geldiğince, elimizde iğne oya gibi işlemeye çalıştık. Umarız güzel bir şeye karşılaşacaksınız. Umarız emeklerimize değecek ve seyircimizin de hoşuna gidecek, uzun soluklu bir iş olacak.”

Oktay Kaynarca yeni dizisi Ben Bu Cihana Sığmazam'ın ana fikrini kendi hayatında da uyguluyor! 11

Oktay Kaynarca, televizyon dünyası içerisinde enteresan bir şeyler olduğunu anlattı ve yolunun hep atv ile kesiştiğine dikkat çekti. Oyuncu, “Bugüne kadar hep öyle olmuştur. Bugüne kadar yaptığımız uzun soluklu işler hep atv’de devam etti. Aynı kaderi paylaştık, hep güzel sınavlar verdik. Umarım bu sınavı da sonuna kadar güzel vereceğiz” şeklinde konuştu.

Bir proje oluştururken en önemli unsurlardan birisinin hayal kurmak olduğunu ifade eden oyuncu, “Hayal kurduğumuz zaman biz birbirimize inanıyoruz. Onunkine ben inanıyorum, benimkine o inanıyor. Ondan sonra yoğruyoruz, bir bina oluşturuyoruz, ondan sonra binayı görücüye çıkartıyoruz. Bundan sonra da böyle olacak” diye konuştu. Bu sözlerle aslında usta oyuncu birlikte ve inanarak yapılan işlerin başarıya ulaşmada daha şanslı olduğunu da belirtmiş oldu.

Oktay Kaynarca’nın başarıyı paylaşma hissiyatı ve bunu da her şekilde yansıtan kişiliği, kariyerinde geldiği ustalık döneminin bir yansıması olarak dikkatlerden kaçmadı.