Ana sayfa Dizi Haberleri Ömer dizisinin izleyicilere sıcak gelmesinin altında güçlü nedenler yatıyor!

Ömer dizisinin izleyicilere sıcak gelmesinin altında güçlü nedenler yatıyor!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Star TV ekranında yeni başlayan Ömer dizisi artık pazartesi akşamları birçok izleyicinin de tercihi olmaya başladı. İsrail’de büyük başarı kazanan Shitsel isimli dizinin yerli versiyonu olan Ömer dizisinde Selahattin Paşalı ile Gökçe Bahadır ikilisinin başarılı performansları da çok konuşulmaya başlandı.

Merve Dizdar’ın etkileyici oyunculuğu, Barış Falay’ın ustalıkla canlandırdığı Reşat karakteri ile birlikte Ömer dizisinin oyuncuları da sosyal medyada çok konuşulmaya başlandı.

Dizinin hayranları en çok da ekranda yer alan birçok projeden farklı olarak, Ömer dizisindeki doğallığı çok sevdi. İzleyiciler zenginliğin insanın gözünün içine sokulmadığı bir dizi izledikleri için çok memnun olduklarını belirten yorumlar yapıyor.

Bir dizi hayranı ekranda estetik ve botoksları ile öne çıkmaya çalışan oyuncuların olmadığı, tamamen doğal bir şekilde gözleri ile bile oynayabilen isimlerin diziye fark kattığını düşünüyor.

İzleyici yorumlarından bazıları şöyle: “Estetikten, botokstan mimik yapamayanlara sadece güzel görüneyim pırıl pırıl bir yüz derdinde olan , dramda da komedi de aynı yüz ifadesi ile oynayan oyuncular Gökçe Bahadır ve Merve Dizdar’dan ders almalı. Oyunculuk budur işte.”

“Günümüz dizilerinden farklı bir dizi bence. Lüks evler yok, oyuncularda bi ton makyaj yok, kıyafetler açık saçık değil. Çekilen yerler doğal, oyuncular doğal, saf sevginin işlendiği bir dizi gibi şimdilik. İnşallah böyle devam eder. Oyuncu kalitesi zaten muhteşem. Dizinin uzun bölümler sürmesi dileğiyle inşallah.”

Ömer dizisinin iyi reytingler alması ve daha ilk bölümden izleyicileri etkilemesinin altında gerçeklik unsurunun öne çıkartılması yatıyor.

Dizinin hikayesi gerçekçi bir hikaye ve toplum içinde birçok örneği bulunduğu için de izleyicilerin garibine gitmiyor. Genç bir adamın kendisinden yaşça büyük ve çocuğu olan bir kadına aşık olması, normal hayatta da yaşanan bir durum. Tabii ki toplumsal tepkiler bu tür durumlarda olumsuz olsa da Ömer dizisi bir gerçekliği ortaya koyduğu için izleyicilerin ilgisini çekmeye devam edecek gibi gözüküyor.