Ana sayfa Dizi Haberleri Onur Büyüktopçu, 7 yıl sonra Kiralık Aşk dizisiyle ilgili iddialı lafıyla çok şaşırttı!

Onur Büyüktopçu, 7 yıl sonra Kiralık Aşk dizisiyle ilgili iddialı lafıyla çok şaşırttı!

tarafından zk zk

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Kiralık Aşk dizisiz, televizyon tarihimize damgasını vuran yapımlardan birisi oldu. Romantik komedi tarzındaki dizide Elçin Sangu ve Barış Arduç başrolde yer alıyordu. Her iki oyuncunun da meslek hayatlarında bir dönemeç olan Kiralık Aşk, hala tekrarlarıyla da izlenen yapımlardan birisi.

7 yıl önce ekrana gelen dizide sadece Sangu ve Arduç değil, farklı oyunculara da meslek hayatlarında bir yön verdi Kiralık Aşk dizisi. Onur Büyüktopçu da bu isimlerden birisiydi. Koriş karakteri ile hafızalara kazınan oyuncu, uzun yıllardır hala böyle anılıyor.

Bir dönem yemek programı yapmayı tercih eden Onur Büyüktopçu, Kiralık Aşk dizisinden sonra Jet Sosyete dizisinde oynadı ve Menajerimi Ara dizisine de konuk oyuncu olarak katıldı. Geçtiğimiz günlerde Gain TV platformunda Dayı Şov isimli programda söyledikleriyle de yeniden gündem oldu.

Kiralık Aşk dizisiyle ilgili yaptığı açıklamalar sonrası Büyüktopçu, dikkatleri çekti. Hala hatıralardan çıkmayan Koriş karakterinin oluşmasında herkesten çok kendi payı olduğunu söyleyen oyuncu, “7 yıl geçtikten sonra şunu anlıyorum ki Kiralık Aşk’taki Koriş karakterinin tek başarısı benim” sözleriyle şaşırttı.

Senariste de gönderme yapan oyuncu, karakterin ortaya çıkma sürecinde kendi oyunculuğunun etkili olduğunu belirterek, aradan geçen 7 yılın ardından dönüp baktığında Koriş’i kabiliyetiyle kendisinin ortaya çıkardığını söyledi. Onur Büyüktopçu, şöyle konuştu:

“Yıllar önce Kiralık Aşk popüler olduktan sonra insanlar beni övdüğünde, ‘Estağfurullah, bu bir ekip işi, yönetmenim sağ olsun, senaristim sağ olsun’ diyordum. Ama 7 yıl geçtikten sonra şunu anlıyorum ki Kiralık Aşk’taki Koriş karakterinin tek başarısı benim. Yanlış anlaşılmasın, ego yapmıyorum. Öyle bir karakter yoktu. Bu karakteri yaratan bendim. Ben yaparken senarist yazdı. Senarist yazarken yönetmen çekti ama benim böyle bir kabiliyetim olmasaydı kimse yazmazdı, çizmezdi. Doğru match olduk ama kimse de kendine ‘ben yarattım’ diye pay çıkartmasın. Bu karakteri yaratan tamamen benim.”

Dizilerde cast direktörlüğü yaparken Kiralık Aşk’ta oynamaya başlayan ve böylece ünlü olan Onur Büyüktopçu, sonrasında ise Yemekteyiz isimli yarışma programını sunmuştu. Bu tür programlara da bir katkı sağladığı söyleyen Büyüktopçu, gündüz kuşağı programları için dikkat çeken şu iddialı cümleleri kurdu:

“Şu anda gündüz kuşağında her şey öyle. Hiçbiri oyuncu değil; editörler kuruyor onları. Sen bunu, sen de bunu söyleyeceksin diyor. Gündüz kuşağının sihrini kaçırdım biraz, bana kimse iş vermeyecek. Biraz tarz meselesi ama reyting de öyle değil böyle kazanılırdı. Benim aldığım reytingi kimse almadı şimdiye kadar.”