Ana sayfa Dizi Fragmanları Rise of Empires: Ottoman dizisinin fragmanı yakıyor!

Rise of Empires: Ottoman dizisinin fragmanı yakıyor!

tarafından ker_def

Bir çağı kapatıp, bir çağı açan olay İstanbul’un Fethi… İşte bunun arka planında yaşananları anlatan yeni bir belgesel dizi geliyor. Netflix orijinal yapımı olan dizinin yayın tarihi 24 Ocak olarak açıklandı. Yayınlanan fragman ise bambaşka bir yapımın geldiğini anlatıyor.

Osmanlı Sultanı II. Mehmet, Bizans’ın başkenti Konstantinopolis için bir sefere çıkar ve yeni bir çağ başlatır. 6 bölümden oluşan belgesel dizisi Rise of Empires: Ottoman, 24 Ocak’ta sadece Netflix’te yayınlanacak.Videodan muhteşem fragmanı izleyebilirsiniz.

Başrollerini Tuba Büyüküstün, Cem Yiğit Üzümoğlu, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Osman Sonant, Tolga Tekin, Ushan Çakır, Damla Sönmez’in paylaştığı belgesel dizi 24 Ocak 2020’de tüm dünya ile aynı anda Netflix’te yayınlanacak.

Netflix, merakla beklenen yeni belgesel dizisi Rise of Empires: Ottoman’ın resmi fragmanını ve afişini paylaştı.

Rise of Empires: Ottoman dizisinin fragmanı yakıyor! 7

TÜRKÇE ANLATIMINI HALİT ERGENÇ SESLENDİRİYOR

Prof.Dr. A.M Celal Şengör ve Dr. Emrah Safa Gürkan danışmanlığında kaleme alınan belgesel dizinin Türkçe anlatımını Halit Ergenç seslendiriyor. Yapımcılığını Karga Seven ile birlikte STX Entertainment’in üstlendiği yapımın yönetmen koltuğunda ise Emre Şahin oturuyor. 6

bölümden oluşan Rise of Empires: Ottoman, tarihe damgasını vuran padişahlardan Fatih Sultan Mehmet’in yükselişini ve İstanbul’un fethini konu alırken dönemin Osmanlı İmparatorluğu’nu farklı bir açıdan ele alıyor.