SON DAKİKA
20 Nisan 2019 01:41

SON HABERLER

Seda Akgül, ‘ben artık miyavlayan kadın sevmiyorum’ diyerek ne anlatmak istedi?

Kanal D ekranlarında 4 Kadın Zamanı programı ile izleyicinin karşısına çıkmakta olan Seda Akgül, Milliyet gazetesine konuştu.

Açık sözlülüğü ile bilinen Akgül’ün kadın erkek ilişkilerine dair net sözleri dikkat çekti.

Türkiye’de kadın olmanın zor olduğunu anlatan Akgül, “Benim kadar dobra, net ve ne istediğini bilen olmak daha da zor. Bunu övündüğüm için söylemiyorum. Öyle olmayaydım da, mutlu olaydım keşke. Haklılık mı, mutluluk mu? Bence mutluluk” ifadelerini kullandı.

Kendisine kadınlardan çok fazla mesaj geldiğini, genç kızların da evli kadınların da sorunlarını kendisine yazdığını anlatan Akgül, onlara yardımcı olmak için elinden geleni yaptığını söyledi.

Akgül, “Açık konuşmak, erkeğin arkasında değil, yanında durmak kadına yakıştırılan bir şey değil. Ben artık miyavlayan kadın sevmiyorum, net kadın seviyorum” diyerek önemli sözler söyledi.

İki yüzlü kadınların azalmasını istediğini söyleyen Seda Akgül, erkekler için yaşayan kadınların yediği kazıkla daha da pişman olduğunu ifade etti:

“Ben hiçbir şeyimi değiştirmiyorum, olduğum gibiyim, ayrıldığım zaman hiç olmazsa yine geriye birlikte yaşamak zorunda olduğum tek kişiye, kendime dönüyorum. O yüzden de diyorum ki, inandıklarını yap. İkiyüzlü kadınların azalmasını istiyorum.

Güçlü kadına kadın muamelesi yapılmıyor. Bu da aslında kadını yok saymak. Niçin kendi yapabileceğim bir işi bir erkeğe miyavlayarak yaptırayım? Ben tam tersi onun işini kolaylaştırmalıyım diye düşünüyorum. Bizim toplumda da erkek bir süre sonra kendini eksik hissediyor. Çünkü onlar sadece kadınlar için bir şey yaparlarsa kendilerini önemli görüyorlar.”

İlgili Haberler