Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Seda Akgül’den Kanal D’ye ‘ayıp ettiniz’ tepkisi!

Seda Akgül’den Kanal D’ye ‘ayıp ettiniz’ tepkisi!

tarafından ker_def

Ünlü sunucu Seda Akgül, instagram hesabından paylaştığı video ile Kanal D ekranında yayınlanan 2. Sayfa programını eleştirdi.

Televizyon Gazetesi Detay – Müge Dağıtanlı ve Gülşen Yüksel Salt’a yayınladığı video ile mesaj yollayan Seda Akgül, televizyonda program yapmanın sorumluluk istediğini belirtti.

Seda Akgül, videoda şu serzenişte bulundu: “Gülşen ve Müge en az 10 yıldır tanırım. Kolundan her tuttuğunu programa çıkartmakla olmaz. Hele onları, bizim ayarımızdakilerle kapıştırmak hiç olmaz, yakışmadı. Dostum dediniz, dost bildik, biz öyle biliriz ve söylenene inanırız. Ayıp oldu. Kimdir onlar? Ne iş yaparlar? Story’de bin kere anlattım kendimi. Ama ayıp ettiniz.”

Seda Akgül, aşağıdaki videoyu paylaştı:

Tv’de program yapmak sorumluluk ister.. İki kişi yapamıyorsa , kolundan tuttuğunu ekrana çıkarır…

 

SEDA AKGÜL KİMDİR?

Seda Akgül 17 Haziran 1971’de Ankara’da doğmuştur. Türk sunucu ve akademisyen ve yazardır. TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi İngilizce bölümlerini bitirdikten sonra Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı’nda mütercim tercümanlık eğitimi alarak görev yapan Seda Akgül, İsveç Üniversitesi’nin bursu ile Brüksel’de Avrupa Birliği Gazeteciliği okumuş, Amerikan sivil toplum örgütlerinin seçimi ile 2004 yılında Geleceğin Toplum Lideri olarak Washington’da staj görmüştür.

TRT sınavlarını kazanarak spikerliğe başlayan Seda Akgül, kuruluşundan itibaren TV 8’de görev almıştır. Avrupa Birliği’ne Doğru ve Savaş Bağdat Yolunda gibi dış politika programlarını hazırlayıp sunmanın yanında uzun yıllar yaptığı ana haber bülteni spikerliği ile de tanınmaktadır. Işık Üniversitesi’nde 2004-2007 arasında İngilizce verdiği medya dersleri ile de akademisyenlik görevini devam ettirmiştir.

Televizyon ekranlarında çeşitli sohbet programlarında yer alan Seda Akgül, sosyal medya paylaşımları, cesur sözleri
ve aykırı çıkışları ile dikkat çekmektedir.