SON DAKİKA
19 Eylül 2022 15:48

SON HABERLER

Sefirin Kızı dizisini bırakan Neslihan Atagül, üzerine titrediği diğer projesini ise bırakmadı!

Sefirin Kızı isimli dizideki Nare karakterini yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle geçtiğimiz ay bırakan ve dinlenme kararı alan ünlü oyuncu Neslihan Atagül, yaz aylarından bu yana çıkartmakta olduğu Hadsiz dergisini ise devam ettirme kararı aldı. Ünlü oyuncu, dergisi için oyuncu Yelda Reynaud ile de özel çekimler gerçekleştirdi. Bu çekimlerde neşeli halleriyle dikkat çeken oyuncu, hayranlarını da mutlu etti.

Neslihan Atagül’ün diziden sonra dinlenme kararı aldığı ve gelen teklifleri geri çevirdiği de biliniyor. Ancak oyuncu, yaz aylarından bu yana her ayın başında çıkarmakta olduğu Hadsiz dijital dergisini sürdüreceğini de instagram hesabından yaptığı paylaşımlarla sergiliyor. Oyuncu, hesabından yaptığı paylaşımlarda Yelda Reynaud ile keyifli anlarını takipçilerinin beğenisine sundu. Hastalığı nedeniyle  hayranlarını bir hayli üzen oyuncu, bu halleriyle ise mutlu etti.

Neslihan Atagül Doğulu imzalı içerik ve fotoğrafları her sayısında okurlarıyla buluşturarak ilham kaynağı olan Alim Yapım projesi “Hadsiz” dergi, dokuzuncu sayısında; dizi, film ve tiyatro oyuncusu Yelda Reynaud ile Türkiye’nin ilk kadın inşaat mühendisi Sabiha Rıfat Gürayman’a yer verdi. Derginin yeni sayısı, “Hadsiz Proje” Instagram hesabı ve hadsizproje.com web sitesinde okurlarını bekliyor.

Online derginin dokuzuncu sayısında Neslihan Atagül Doğulu’nun röportaj konuğu, küçük yaşlardan bu yana gittiği birçok ülkede hayatına yön veren değişimler yaşayan dizi, film ve tiyatro oyuncusu Yelda Reynaud oldu. Derginin yeni sayısındaki “Vaktinin Hadsizi” bölümünde ise okurlar, Türkiye’nin ilk kadın inşaat mühendisi olup Anıtkabir’in inşaatında “Baş Mühendis” olarak bizzat görev almış ve aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü’nün de ilk kadın voleybolcusu olan Sabiha Rıfat Gürayman’ın hikayesini okuma fırsatı bulacaklar.

Derginin yeni sayısında; 70’li yılların başında işçi statüsü ile Avrupa’ya giden bir ailenin ferdi olarak Avusturya’da doğan ve gittiği ülkelerde hayatını değiştiren birçok olayla karşılaşan Yelda Reynaud okurların karşısına çıkıyor. Röportajda; büyüme macerasını, kilometrelerce süren yolculuklarını, kendini nasıl geliştirdiğini ve tanıştığı insanları büyük bir heyecanla anlatan Reynaud, sınırlarını aşanların nelerle karşılaşabileceğine okurların tanık olmasını sağlıyor.

Başarılı oyuncu, gittiği her ülkede giriştiği yaşam mücadelesinin kendi kişiliğinin oluşmasına ve yaşamına olan etkilerini de ders çıkarılacak bir anlatımla Hadsiz okurlarıyla paylaşıyor. İtalya’da tanıştığı bir kadının yönlendirmesi ile gelişen Mısır macerası, burada dalgıç olarak çalışması ve eşi ile tanışıp evlenmesi, Yelda Reynaud’un röportajda ilham veren yaşam hikayesinin en öne çıkan süreci olarak okurlarını bekliyor. Mısır macerasından sonra gittiği ve “Ben hayatımda ne tiyatro oyunu ne de sinema salonu görmüştüm!” dediği Paris’te aldığı oyunculuk eğitimini de ilk günkü heyecanıyla anlatan Reynaud, sınırlara inanmayan bir insanın portresini de çiziyor. “Biz sevmeyi öğrenebilirsek, sadece sevgi diliyle de konuşabiliriz” cümlesiyle insana, yaşama ve ilişkilere dair ilham veren cümleler de kuran Reynaud, Hadsiz okurlarına ilham oluyor.

Başarılamaz Denileni Başaran Bir Kadın: Sabiha Rıfat Gürayman

“Vaktinin Hadsizi” bölümünde okurları, Türkiye’nin ilk kadın inşaat mühendisi olup Anıtkabir’in inşaatında “Baş Mühendis” olarak bizzat görev almış ve aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü’nün de ilk kadın voleybolcusu olan Sabiha Rıfat Gürayman karşılıyor. Osmanlı’nın en çalkantılı günlerinde doğan ve Cumhuriyet’in kurulduğu yıllara da şahitlik eden Gürayman’ın yaşadığı acıları azme çevirerek Türkiye’nin ilk kadın inşaat mühendisi olmasına kadarki yaşadıkları Hadsiz Dergi’de bir kez daha hatırlanıyor. Daha mezun oldukları gün, en yakın arkadaşı ve meslektaşı Melek Erbul’un, “Şimdi ne yapacağız” sorusuna tereddütsüz verdiği “Herkes ne yapıyorsa onu yapacağız” cümlesi de yazının ilerleyen satırlarında Gürayman’ın yapacaklarına işaret ediyor. En zorlu ve önemli vazifelere atılmak için, içinde muazzam güçlü bir istek duyan bu genç mühendisin görev aldığı köprü inşaatına; modern kıyafetleri, saçları, ceketi ve golf pantolonuyla gitmesi de Cumhuriyet’in güçlü ve kararlı duruşa sahip kadınını bir kez daha gösteriyor. Sabiha Rıfat Gürayman’ın tüm kadınlara ilham olan hikayesi, derginin yeni sayısında yerini aldı.

İlk sayısından bu yana büyük bir okur kitlesine sahip olan Neslihan Atagül Doğulu’nun online dergi projesi Hadsiz’in dokuzuncu sayısı, derginin Instagram hesabı “Hadsiz Proje” ve hadsizproje.com web sitesinde ilham almak isteyenlerin buluşma durağı olacak.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler