SON DAKİKA
25 Ağustos 2019 14:07

SON HABERLER

Sen Anlat Karadeniz dizisinde hedef tahtasında senarist Erkan Birgören var!

TelevizyonGazetesi.com / Analiz – atv ekranlarında 2 sezondur devam eden Sen Anlat Karadeniz dizisinin yapım ve senaryo ekibi ile fanatik izleyicileri arasında büyük bir kavga var…

İrem Helvacıoğlu’nun O Ses Türkiye Yılbaşı programına izinsiz katılması ve yapımcı Osman Sınav’ın bu görüntülerin yayınlanmasını yasaklaması sonrasında İrem Helvacıoğlu ile Sınav’ın arasının bozulduğu iddiaları ortaya atılmıştı.

Aslında bu daha önceden başlayan eleştirilerin gün yüzüne çıkmış haliydi.

Dizi kadına şiddet görüntüleri ile büyük olay yaratmış, Meclis’e kadar eleştiriler ulaşmış, RTÜK’ün uyarıları sonrasında ise şiddet sahneleri azaltılmıştı. Ancak sonrasındaki süreçte daha farklı yansımalar görüldü.

Sen Anlat Karadeniz hayranlarının ciddi eleştirileri sosyal medyada görüldü. Dizinin acı, istismar ve şiddet ile pedofili üzerinden reyting almaya çalıştığı noktasında tepkiler vardı.

Diziyi, söz verdiği hikaye yerine reyting almak için bu konulara ağırlık verdiği için eleştiren önemli bir kesim de var.

Dizinin kadınları rezil ettiği algısı da tepki gösteren bu izleyici grubunun önemli bir eleştirisiydi…

O Ses Türkiye olayından sonra İrem Helvacıoğlu’nun diziden ayrılacağı onun yerine ise Gülper Özdemir’in geçeceği iddiaları da bu tepki dalgasını iyice büyütmüştü.

Şimdi gelinen noktada neler oluyor?

Sen Anlat Karadeniz 2. sezon finali yaptı ve Eylül ayında 3. sezonuyla ekranda olması bekleniyor.

Ancak izleyicilerin yeni sezon öncesinde hem yapımcı Osman Sınav’a hem Gülper Özdemir’e hem de senarist Erkan Birgören’e eleştirileri bitmek bilmiyor.

Son olarak #ErkanlaDevamEtmeAtv etiketi açıldı Çok sayıda dizi hayranı bu etiket üzerinden senariste yönelik tepkilerini dile getirdi.

Atv’ye ve yapımcı Sinegraf’a ulaştırılan bu eleştiri dalgasının biteceği tahmin edilmiyor.

Tepkili olan Sen Anlat Karadeniz hayranları sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarda eleştirilerinin altını da dolduruyor.

Sosyal medyada binlerce mesaj bulabilirsiniz. Biz sadece örnek olması noktasında bazı izleyici eleştirilerini aşağıda paylaşıyoruz.

#ErkanlaDevamEtmeAtv etiketinde twitter üzerinde bu tepki mesajları artmaya devam ediyor.

İşte bazı tepki mesajları:

İlgili Haberler