SON DAKİKA
2 Ekim 2022 23:31

SON HABERLER

Sen Çal Kapımı zirveyi bırakmadı! Baraj ve Hercai, Doğduğun Ev Kaderindir’e resmen çalım attı!

Televizyongazetesi.com/Detay – Ekrandaki dizilerin her hafta reyting için kıyasıya mücadele etmesinin yanı sıra bir de sosyal medyada yaşanan bir rekabet var artık. Dizilerin takipçileri, yaptıkları yorumlarla, her hafta beğendikleri yapımları üst sıralara taşıyor ya da zirveden indiriyorlar!

Gelen mesaj sayılarına göre her hafta dizilerin yeni karnesi oluşuyor. En çok iletiyi alan diziler üst sıralara yerleşirken, ilk 10’da yer alan diziler arasında da ciddi bir rekabet oluşuyor.

Sezon başından beri sosyal medyada en çok konuşulan dizi sıralamasından ilk sırayı Sen Çal Kapımı dizisi kimseye bırakmıyor! Fox TV’de yayınlanan dizinin reytingleri ilk sıraya yerleşmesini sağlamasa da sosyal medyada durum bambaşka!

Uzun süredir bu durum değişmiyor ama sıralamada değişen listedeki diğer dizilerin durumları! Sefirin Kızı dizisi Star TV’de Pazartesi akşamları yayınlanmakta. Dizinin sosyal medyada aylardır ikinci sırada olduğu görülmekteydi.

Ancak Sefirin Kızı dizisinin bir kaç haftadır gerilediği ve sosyal medyada ilk 10’da 4. sıraya düştüğü görülüyor. Aşağıdaki tablo, geçtiğimiz hafta dizilere sosyal medyada gelen ileti sayılarıyla oluşturulmakta.

Medya Takip Merkezi’nin sosyal medya ölçümleme servisi olan Digilup’un sıralamasına göre Sefirin Kızı düşüşte ama bunun bir nedeni de geçtiğimiz hafta yayınlanmaması olabilir!

Bazı dizilerin yayınlanmadığı bir haftaydı geçen hafta. Bu nedenle sıralamalarda değişiklikler yaşanması da normal. Sen Çal Kapımı dizisinin ardından en çok konuşulan 2. sıradaki dizi ise atv’nin Hercai dizisi oldu. Onu Fox’un Baraj dizisi takip etmekte.

Bu arada geçtiğimiz hafta yayınlanmayan Doğduğun Ev Kaderindir isimli TV8’in dizisi de düşüşte. Onun da yayınının olmaması bu gerilemeye neden olmuş gibi duruyor! Gelecek hafta tablo değişirse bu durum daha da netleşecektir.

5. sırada Show TV’nin Arıza dizisi yer alırken, Fox TV’nin Çarşamba günü son bölümü yayınlanan Zümrüdüanka dizisi de 6. sırada yer alıyor.

Cuma akşamları yayınlanan Show’un Ramo dizisi 7. sıradayken, aynı kanalın Alev Alev dizisi ise 9. sırada. TRT1’nin dizisi Gönül Dağı ise listeye 10. sıradan girmeyi başarmış…

İşte en çok konuşulan dizilerde geçtiğimiz haftanın sıralaması:

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler