Ana sayfa Dizi Haberleri Senaristlerin oyunu tuttu, Ateş Kuşları dizisinin izleyicisi şaşırıp kaldı!

Senaristlerin oyunu tuttu, Ateş Kuşları dizisinin izleyicisi şaşırıp kaldı!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Ateş Kuşları dizisi, Cuma akşamları reyting rekabetinde yeni bir süreç başlatmıştı. 2 haftalık aradan sonra yeniden izleyicileri ile buluşan dizinin, yine çok iyi reytingler elde ettiğine şahitlik ediyoruz. 5. bölümü yayınlanan dizi tüm izleyici gruplarında reyting kaybetmesine rağmen, yine de iyi bir durumda bulunuyor.

Özellikle de tüm kişiler kategorisinde günü üçüncü olarak bitiren ve 6’lı oranlarda reytingler elde eden Ateş Kuşları ise gelecek adına iyi sonuçlar olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki ortalamanın altında gelen AB reytingleri can sıkıcı bir durumu da ortaya koyuyor. Eğitim düzeyi yüksek kitlenin ölçüldüğü AB grubunda çok düşük reytingler gelmesi dizinin klasik bir atv yapımı olduğunu gösteriyor.

Atv dizileri dramı güçlü projeler oluyor ve bu ağır dram hikayeleri de genel izleyici kitlesi üzerinde çok etkili olabiliyor. Bu nedenle de atv dizileri çoğunlukla tüm kişiler kategorisinde çok iyi reytingler alırken, AB grubunda düşük oranlar geliyor. Çünkü AB grubundaki eğitimli izleyici, bu tarz ağır dram hikayelerinden çok fazla etkilenmiyor.

İşte Ateş Kuşları da klasik bir atv dizisi olarak, ağır bir dram hikayesi barındırıyor. Gülayşe karakterinde İlayda Alişan’ın hayranlarını memnun ettiği bir performans ortaya koyduğunu ve hikayenin de izleyicilerden büyük destek aldığını belirtelim.

Dizinin senaristleri de hikaye içinde sağ gösterip, sol vurma konusunda bir hayli maharetli. Dizinin sadık izleyicileri çoğu zaman beklemedikleri olayların yaşandığını ve merak unsurunun her bölüm öncesinde katlanarak arttığını belirten yorumlar yapıyor.

“Dizinin hiç böyle bir hal almasını beklemiyordum” diye şaşkınlık ifadeleri ile yorumlar yapan izleyiciler, değişik hikaye ve akıcı dilin başarıda çok önemli olduğunu ifade eden paylaşımlarda bulunuyor.

Senaristlerin Gülayşe’yi çöpe bırakması konusunda herkesi önce Nazmiye’den şüphelenmeye itip, sonra da okları Nermin’e yöneltmişti. Ortaya çıkan sonuç herkesi fazlasıyla şaşırtmışa benziyor.

Ayrıca Barbaros’un Gülayşe’yi kaçırması olayı da 6. yeni bölüme damgasını vuracak. Senaristlerin bu adımı da birçok izleyiciyi fazlasıyla şaşırtımşa benziyor.

Dizi hayranları hikayedeki gelişmelerin şaşkınlık verici olduğunu ve hiç beklemedikleri olayların yaşandığını ve bunun da ilginin artmasına yaradığını belirten çok sayıda mesaj paylaşıyor.

Ateş Kuşları dizisinin 6. yeni bölümü 3 Mart Cuma akşamı izleyicilerle buluşacak.