Ana sayfa Dizi Haberleri Sevda Erginci’nin yeni dizisi Civan Mert’teki partneri belli oldu!

Sevda Erginci’nin yeni dizisi Civan Mert’teki partneri belli oldu!

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com / Detay – En son ömrü çok kısa süren Elkızı dizisiyle ekrana gelen Sevda Erginci izleyicinin izlemeyi çok sevdiği bir oyuncu. Erginci hayal kırıklığı yaratan son dizisi Elkızı’ndan sonra yeni projesi Civan Mert ile ekrana gelmeye hazırlanıyor. Erginci’nin bu dizide partnerinin kim olacağı çok merak ediliyordu. Merak edilen isim nihayet belli oldu.

Son dönemin dikkat çekici isimlerinden Sevda Erginci, Yasak Elma’da canlandırdığı Zeynep ve Uyanış: Büyük Selçuklu’daki Turna karakterleriyle dikkatleri üzerine çekmişti. Turna karakterindeki başarısının ardından Erginci, Fox TV’de yayınlanan Elkızı dizisinde başrolü kapmıştı. Ancak Elkızı’nın ömrü çok kısa sürmüştü.

Elkızı’ndan sonra bu kez bir tiyatro oyunuyla hayranlarının karşısına çıkan Erginci, setlere TRT 1 için çekilecek Civan Mert isimli diziyle dönüyor. Dizinin duyurusu ve başrolünde Sevda Erginci’nin olacağı bir süre önce ortaya çıkmıştı. Ancak başrol erkek oyuncusu için arayışlar sürüyordu. Bu arayış nihayet sona erdi.

Sevda Erginci’nin yeni dizisi Civan Mert’teki partneri belli oldu! 7

Civan Mert isimli dizide Sevda Erginci’nin partneri olarak yine son yılların dikkat çeken isimlerinden Ekin Mert Daymaz ile anlaşıldı. Başarılı oyuncu en son BeinConnect’te yayınlanan Hayaller ve Hayatlar dizisiyle hayranlarının karşısına çıkmıştı.

Çilek Kokusu’yla kariyerinin çıkışını yapan Ağlama Anne, Payitaht Abdülhamid, Savaşçı gibi dizilerde rol alan Ekin Mert Daymaz kısa süre önce ilk sinema filmini çekmişti. Daymaz, Obsesyon isimli filmde başrolü Ege Kökenli’yle paylaşmıştı.

Eylül ayında ekrana gelmesi planlanan Civan Mert isimli dizinin yönetmenliğini Şenol Sönmez üstleniyor. Dizide oynayacağı açıklanan bir başka isim ise Gökçe Akyıldız. Kırgın Çiçekler dizisiyle dikkatleri çeken genç oyuncu Elkızı dizisinde Sevda Erginci ile birlikte rol almıştı.