SON DAKİKA
23 Eylül 2022 12:32

SON HABERLER

Sezonun en çarpıcı tanıtımı Avlu dizisinden geldi… Yeni sezonda bambaşka bir Avlu izleyeceğiz!

Star TV’de yayınlanan Avlu dizisinin yeni sezon tanıtımı izleyenlerin tüylerini diken diken ediyor.

Mazlum’dan zalime dönüşme hikayesinde Deniz’in dönüşeceği halin ön seslerinin duyulduğu Avlu’nun 2. sezon tanıtımı, ekranın en etkileyici tanıtımlarından birisi oldu.

Demet Evgar, Ceren Moray ve Nursel Köse’nin oynadığı dizinin yeni bölümleri, tanıtımdan sonra daha büyük merak uyandırdı.

Bir kaç gün önce yayınlanan yeni tanıtımı izleyenler, çok daha vahşi bir sezon izleyeceğimiz konusunda hem fikir.

Vatan Gazetesi’nden Oya Doğan, konuyla ilgili bakın nasıl çarpıcı bir değerlendirme yapıyor:

““Sen kimsin?” tanıtımı dikkat çekti

Tüylerim diken diken olmuş bir halde yazıyorum bu yazıyı… Hala kulağımda o kısık ses konuşuyor ve bana sürekli “Kimsin sen?” diye soruyor. Bir dakikada anlattıklarıyla da beni insanoğlunun karmaşasına sürüklüyor. Son yıllarda izlediğim en etkileyici tanıtım olduğunu söyleyebilirim. Belki de bir yabancı diziden esinlenilmiştir, açıkçası bilmiyorum. Ama bana sadece 58 saniyede inanılmaz yoğun duygular hissettirdiğini ve sorguya ittiğini itiraf edebilirim. Avlu dizisinin yeni sezon tanıtımından bahsediyorum. Bir adet yeşil göze zoomlanmış kamera ve kısık bir ses konuşuyor, adeta iç sesiniz gibi… “Mutlu aileler birbirine benzer. Her mutsuz aileninse kendine özgü bir mutsuzluğu vardır. Acılar konuşabilir ama derin acılar dilsizdir. Vahşi doğa, vahşi doğadır. Annelikse anneliktir. Bıçak saplayıp gönlüne kurtulmak varken kim ister buna katlanmak… Bir an bir ömrü nasıl değiştirir? Bir kayıp; bir ömrü nasıl değiştirir? Sıcak huzurlu yatağında uyurken sen kimsin? Şiddetin ve kaosun ortasında sen kimsin? Kimsin sen? Sevdiğini korumaya çalışırken sen kimsin? Sevdiğini kaybettiğinde sen kimsin? Kimsin sen?” İşte bu son cümleyle kamera açılıyor ve Deniz’in yüzünü görüyoruz. Avlu’da hiçbir şey eskisi gibi olmayacak cümlesiyle bitiyor.

Eline bir kere kan bulaştı

Sorular öyle gerçek bir sorguya itiyor ki seni… Sen kimsin? Mazlum ne zaman zalime dönüşüyor? O sınırda seni suça iten etken şiddetin ve kaosun ortasında kalmak mı? Çocuğun yanındayken kimsin? Peki, o öldürülse ne yaparsın? Katil olmak bu kadar kolay mı? Deniz’in kızı Avlu’da öldürüldü ve o da bu acı karşısında suç işledi. Artık o masum kadından eser kalmadı. Eline bir kere kan bulaştı. Peki, kızının öldürülmesi onu suç işlemek için haklı kılıyor mu? Tabii ki hayır. Ama işte mazlumdan zalime dönüşmek için bir an yetiyor. İçinde bulunduğun koşullar karşısında kim olduğun belirleniyor. Avlu bu sezon bu sorgunun peşinden koşarken bize de bir sürü soru sordurtacak gibi görünüyor?”

İşte Avlu 2. sezon tanıtımı:

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler