SON DAKİKA
8 Ağustos 2022 18:07

SON HABERLER

Tövbeler Olsun dizisinde kim hangi karakteri canlandırıyor?

Televizyon ekranına yeni bir komedi dizisi geldi. TRT1’in yeni dizisi Tövbeler Olsun, güçlü oyuncu kadrosu ile dikkat çekiyor. Pazar akşamlarının yeni eğlence kaynağı olmayı hedefleyen TRT1, Cumartesi akşamları Kalk Gidelim’in başarısının ardından benzer bir komedi projesini daha izleyici ile buluşturuyor.

Yönetmenliği Serdar Akar’ın, yapımcılığını Milim Sanat’ın üstlendiği dizinin oyuncu kadrosu önemli isimlerden oluşuyor.

Güven Kıraç, Erkan Can, Naz Çağla Irmak, Sercan Badur, İpek Tuzcuoğlu ve Çiçek Dilligil’in başrollerinde yer aldığı dizi kim hangi karaktere hayat veriyor.

İşte dizide oyuncular ve karakterleri:

Güven Kıraç – Namzet Horanta

Kırlaşmış, dökülmüş saçları, ince bıyığı, tombul göbeği ve parlak gözleriyle tam bir kocamış kurt. Kayserili iş adamı. Horanta Holding’in patronu, Merhum Ayşe’nin cimri eşi, Sinan, Nazmiye ve Buğra’nın babası, ikinci eşi Latife’nin zengin kocası… Horanta Holding’in sahibi, varlıklı ama pinti ve cimri olan Namzet Horanta, parayı iyice sıktığı için eşi ve çocukları rahat bir hayat süre – mediklerinden bunalırlar. Tabi hayat böyle darboğazda gitmez diyerek her biri kendince Namzet’ten para tırtıklamanın yolunu bulmuştur. Holdingini büyütmek ve lig atlamak için daha büyük bir servetin peşinden koştuğu sırada geçirdiği bir kaza sonucu “tövbeler olsun” diyen Namzet, bundan sonra başta ailesini, eski ortağı Osman’ı ve tüm sırtına basıp, zarar verdiği insanlardan af dilemenin yollarını arayacaktır. Tabi bu hiç de kolay olmayacaktır

Erkan Can – Osman Necipli

Naif, babacan, aileci ve işinde mahir bir takı tasarımcısı olan Osman, şimdilerde Beykoz’da bir kuyumcu dükkanı işletip ailesinin geçimini sağlamaktadır. İstanbul’a bir iki kuşak önce gelip yerleşmişlerdir. Yine Beykoz’da bahçeli, mütevazı evinde eşi Hülya ve kızı Aylin’le huzurlu bir hayat sürer. Namzet’le birlikte fiziksel olarak büyümüş fakat ortak olsa da ticari olarak birlikte büyüyememişlerdir. Namzet’in babası Ziya Horanta ikisinin de ustasıdır. Fakat Ziya Usta, Osman’ı Namzet’ten bir adım daha başarılı bulduğu için tasarım hususundaki icazeti Osman’a vermiştir. Namzet, yaptıkları bir sonrası Osman’a kazığını atmış ve hem maddi hem de manevi olarak Osman’a en ağır darbeyi vurmuştur. Namzet’in hayatında açtığı bu ağır hasar sonucu Osman Necipoğlu, mahalle kuyumcusu olarak çalışmaya devam eder. Dürüst, mert, iyi niyetli bir aile babası olsa da Namzet söz konusu olunca hırsına engel olamaz. Bu da onun zayıf noktasıdır. Hakkını helal etmez ve kısasa kısas deyip kendisi gibi itibarı, şerefi sıfırlandığını görmek için kıyasıya mücadele eder. Namzet’in gerçek yüzünü cümle aleme göstermek için and içmiştir.

Naz Çağla Irmak – Aylin Necipli

Osman ve Hülya’nın biricik kızları, güzeller güzeli Aylin, aklı başında, hedefleri olan psikoloji bölümü son sınıfta okuyan başarılı ve ailesine düşkün bir kızdır. Babasını çok seven Aylin, babasını üzen Namzet Horanta hikayesiyle büyüyüp içten içe bilenmiştir. Tabi kim olduğunu, ne iş yaptığını netten bakıp bilse de aşık olup büyük hayaller kurduğu Buğra’nın babası olduğunu bilmez. Çünkü Buğra soyadını, kendi aile hikayesini farklı anlatıp, ustaca saklamıştır. İlerleyen zamanlarda bu durumu öğrenince babama yaklaşıp yeniden zarar vermek için mi bana aşık oldun diyerek Buğra’dan uzaklaşmak istese de kader bir şekilde ağlarını örecektir.

Sercan Badur – Buğra Yazgan

Yakışıklı, bakımlı, anı yaşayan Buğra özel üniversitede makine mühendisliğine girmiş fakat okumamıştır. Buğra, Latife ile Namzet’in öz çocuklarıdır. Okuyorum diyerek babasından her dönem yüklü para almaktadır. Osman’ın kızı Aylin’le aşk yaşar. Bu yüzden Aylin’in okuduğu üniversiteye yakın takılır. Aylin ailesini, babasını, işini vs sordukça mecburen yalan söyleyip kaçar çünkü Aylin’e, kendisinin babasının düşmanı Namzet’in oğlu olduğunu söyleyememiştir. Bu durumu açıklamak için uygun bir zamanı kollarken ummadık biçimde acı gerçekle yüzleşir

İpek Tuzcuğlu – Latife Horanta

Kurnaz, tuttuğunu koparan, kızıl saçlı, ağırlığı olan güzelliği, oturaklı tavrı ve aile içindeki diplomatik kararlarıyla dikkat çeken Latife, Namzet’le 25 yıllık evlidir. Latife’nin bir oğlu vardır. O da ailenin en küçüğü Buğra… Sinan ve Nazmiye ise Namzet’in eski eşinden olma üvey evlatlarıdır. Zengin kocaya vardım, rahatını süreyim diye düşünüp hareket eder. Eski şaşaalı günlerine özlem duyar. Bu hayatı yaşamak için Namzet’in de pintilik damarına basmadan bir yolunu bulup bu özlemini giderir. Fizik tedavi, sağlık sorunu diye eşinden para alıp rahatça alışveriş yapar. Namzet’in eski eşinden olma kızı Nazmiye, Latife’yi hep babamla parası için evlendi diye görüp kendisinden pek hoşlanmasa da üvey çocuklarına da iyi bakmış fakat kendi oğlunu da kayırmadan edememiştir. Bu kayırma halen devam etmektedir. Nazmiye de beni bir türlü kabullenemedi evlense de kurtulsam artık diye düşünür

Çiçek Dilligil – Hülya Necipli

Anaç bir kişiliği olan Hülya, Osman’ın eşi ve bu hayattaki en büyük destekçisidir. Osman’ı sevse de, Namzet takıntısını yenememesine sinir olur. Kızı Aylin’in bir çocukla görüştüğünü bilir ve kim olduğunu öğrenmek için kızını sıkıştırır.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler