Ana sayfa Dizi Haberleri Tozluyaka dizisi resmen depar atmaya başladı! İşler değişiyor!

Tozluyaka dizisi resmen depar atmaya başladı! İşler değişiyor!

tarafından zk zk

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Yaz dizileri düşük reytingleri ile kanalların beklediğini veremiyor genel olarak. Yeni ekrana gelmeye başlayan dizilerden ilk fire de verildi. Sevmek Zamanı isimli Atv’nin dizisi, geçtiğimiz hafta 5. bölümüyle veda etmişti.

Ekranda yer alan diziler arasında romantik komedilerin yanı sıra gençlik dizileri de izleyiciye yaz sezonunda farklı bir hikaye sunuyor. Duy Beni ve Tozluyaka bu diziler arasında. Genel olarak reyting puanları düşük gelen dizilerin, Youtube’da yayınlanan bölümlerine olan ilgi, izleyicinin ekranda izlemek yerine daha çok dijitale kaydığını da göstermekte.

Yine de yaz sezonunda izleyicinin tatil rehaveti nedeniyle dizilere karşı ilgisinin az olduğu biliniyor ve kanallar da sezondaki kadar yüksek puanlar beklemiyor. Fakat tabii kamera arkasında ve önünde verilen emekte bir farklılık olmuyor.

Kimi diziler de hikayeleri ve oyunculukları ile ön plana çıkıyor ve yaz sezonunda ilgiyi üzerinde tutmayı başarırsa, sezonda da devam etme şansını yakalıyor. Bu dizilerden bir tanesi olma yolunda ilerleyen Tozluyaka da Fox TV’nin gençlik dizisi olarak ön plana çıkmakta.

Reytinglerde giderek yükselişe geçen dizi, hafta içinde yayınlanan 3. bölümüyle reytingini arttırdığı ortaya koydu. İlk bölümü beklenen reytingi alamasa da 2. bölümüyle bir artış kaydedilmişti. 3. bölümde ise ‘Ben de varım!” dedirten bir dikkat çekti Tozluyaka dizisi.

Giderek rakiplerine depar atmaya başlayan Tozluyaka, liselerde yaşanan zorbalıklarla ilgili konulara değinen hikayesiyle dikkatleri çekmekte. Hem deneyimli oyuncuların hem de genç oyuncuların yer aldığı kadrosuyla da beğeni topluyor.

Bu yazın yükselişe geçen dizisi olarak, sezonda da yer alma şansını zorluyor şu aralar. Tabii ilerleyen bölümlerin reytingleri de bu durumu belirleyecek. Ancak 3 bölümüyle izleyiciyi yakalamış olması büyük bir aşama. Eğer izleyici kaybetmez ve hatta arttırarak giderse de yaz ayının en çok konuşulan ve sezonda devam etme şansı bulan yapımı olabilir…

Pazartesi akşamları ekrana gelen dizi, 3. bölümüyle Total izleyici grubunda ilk sıraya yerleşti ve bu yazın en yüksek reyting puanını da almayı başardı! Sosyal medyada da diziyle ilgili çok fazla yorum yapılıyor ve gündeme getiriliyor yapım. Reytinglerle birlikte sosyal medya etkileşiminin de yüksek olması, Tozluyaka’yı bir kaç adım öne geçirmiş durumda yaz dizileri arasında…

NTC Medya imzalı dizinin YouTube’daki başarısı da dikkat çeken bir başka ayrıntı. İlk bölümün Youtube’daki izlenme oranı 8 milyona ulaştı! Bu büyük başarı ile birlikte, 4. bölüm fragmanının bir kaç saat içinde 250 bine, bir gün sonra da 1 milyonun üstüne çıkmış olması, Tozluyaka dizisinin giderek daha da çok kişi tarafından merakla izlendiğini göstermekte.

Sadece bölüm ve fragmanlar değil, tekrar bölümleri de reyting puanlarıyla dikkatleri çeken bir dizi Tozluyaka. Dizinin tekrarlarının, birçok yaz dizisinin yeni bölüm yayınından bile fazla puan alması çok dikkat çeken bir ayrıntı…

Pazartesi akşamları yayınlanan dizide Emre Kınay, Dolunay Soysert, Tayanç Ayaydın, Nur Yazar, Nebil Sayın, Kadim Yaşar gibi deneyimli oyuncuların yanı sıra genç kuşak oyunculardan Kaan Mirac Sezen, Ecem Çalhan, Ulvi Kahyaoğlu, Serra Pirinç, Çağla Şimşek, Can Bartu Aslan, Durukan Çelikkaya, Oğulcan Arman Uslu da dizinin dikkat çeken isimleri.