Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Türk sinemasının dört yapraklı yoncası Fatma Girik’in ardından ağlıyor!..

Türk sinemasının dört yapraklı yoncası Fatma Girik’in ardından ağlıyor!..

tarafından sevda

TelevizyonGazetesi.com / Detay- Türk sinemasının dört yapraklı yoncasının bir yaprağı düştü… Yeşilçam’ın dört büyük aktristi, Türkan Şoray, Filiz Akın, Hülya Koçyiğit ve Fatma Girik Türk sinemasının dört yapraklı yoncası olarak nitelendiriliyordu.

Bu isimlerden, yaklaşık 10 gündür özel bir hastanede Covid-19’a bağlı viral pnömoni (zatürre) tedavisi gören Fatma Girik, gelişen çoklu organ yetmezliği sonucu 79 yaşında yaşamını yitirdi. Dört yapraklı yoncanın geriye kalan üç yoncası sanatçı dostlarının ardından ağlıyor.

Türkan Şoray instagramdan yaptığı paylaşımda yakın dostuna şu sözlerle veda etti: “Dünya güzeli maviş gözlerinle cıvıl cıvıl bakardın benim canım arkadaşım seni çok özleyeceğim birlikte olduğumuz,güldüğümüz günlerimizi. Sinema yolculuğunda kader arkadaşıydık sevinçlerimiz, üzüntülerimizle.. Seni seven milyonlar çok özleyecek Türk Sinemasında yerin dolmayacak. Duyduğum derin acıyı ifade etmem zor kalbimdesin sonsuza kadar.”

Türk sinemasının dört yapraklı yoncası Fatma Girik'in ardından ağlıyor!.. 8

Hülya Koçyiğit ise instagram hesabından yaptığı paylaşımda; “İçim yanıyor. Canım arkadaşım, o masmavi gözleriyle hepimize enerji, mutluluk veren dev yürekli, benim canım arkadaşım.  İnanasım gelmiyor. Fatma’m, seni ziyaretlerimde ne planlar yaptık arkadaşım. Hani hepsini gerçekleşecektik… Böyle olmadı, yüreğim çok yanıyor. Türk sineması en önemli oyuncularından birini kaybetti, ben kardeşimi… Bu dünyadan bir Fatma Girik geçti… Ruhun şad olsun Fatma’m, güzel yüreklim. Hepimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Türk sinemasının dört yapraklı yoncası Fatma Girik'in ardından ağlıyor!.. 9

Filiz Akın da Fatma Girik’i  şu sözlerle uğurladı; Şimdi daha haberin şokundayım. ‘Herhalde yanlış duydum’ diyorum olmuyor telefonlar çalıyor, mesajlar geliyor. Ah benim dobra arkadaşım daha yeni ‘Instagram sayfası açtı’ diye paylaşmıştık. Bunları gözlerimden yaşlar akarken yazıyorum. Ben şimdi kime ‘Menekşe Gözlüm’ diyeceğim?”