Ana sayfa Dizi Haberleri Üç Kız Kardeş dizisi reytinglerde birinci ama Destan dizisine verilen destek bambaşka!

Üç Kız Kardeş dizisi reytinglerde birinci ama Destan dizisine verilen destek bambaşka!

tarafından zk zk

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Kanal D ekranlarında yayınlanan Üç Kız Kardeş dizisi, ekrana geldiği ilk günlerde böylesi bir çıkış beklenmiyordu. Bir kaç bölüm içinde Salı akşamlarının zirvesine yerleşen dizi, sezon başından beri büyük ilgi gören atv’nin Destan dizisini adeta tahtından etti.

İclal Aydın’ın aynı isimli romanından uyarlanan dizi, dram hikayesi ile izleyicinin gönlünü kazandı. Çekimleri Ayvalık’ta yapılan Üç Kız Kardeş dizisinin bu hafta yayınlanan 8. bölümüyle Total ve AB kategorilerinde yine zirveyi kimseye bırakmadığı görülüyor.

Destan dizisi, uzun süre birincilik tahtına otururken, Üç Kız Kardeş’in gelmesiyle birlikte 2. sıraya düşmüştü. Survivor All Star’ın atağıyla Destan bu hafta Total’de 3. sıraya geriledi. AB’de 6 ve ABC1’de ise 5. sırada yer aldı.

Fakat reytingdeki bu gerilemesine karşın sosyal medya desteği o kadar güçlü ki her hafta diğer rakiplerine açık ara fark atmaya devam ediyor. Üç Kız Kardeş dizisi ise sosyal medya desteğini Destan dizisi kadar alamamakta.

Başrollerinde İclal Aydın, Reha Özcan, Özgü Kaya, Berker Güven, Almila Ada ve Melisa Berberoğlu’nun rol aldıkları dizinin hikayesi ve oyunculukları beğeni topluyor. Ayvalık’ta yapılan çekimler, reytinglerin de verdiği moral desteği ile devam ediyor. Ancak sosyal medyada diziye destek az.

Sosyal medya ölçümleme servisi Adba TV’nin 12 Nisan tarihindeki verilerine göre, başrolünde Ebru Şahin’in yer aldığı Destan dizisi güne damgasını vurmuş durumda!

Üç Kız Kardeş dizisi reytinglerde birinci ama Destan dizisine verilen destek bambaşka! 7

70 bin 400 ileti sayısı ile Destan dizisi, açık ara bir fark atıyor rakiplerine. Zira sosyal medyadaki en yakın rakibi Show TV’nin Baba dizisine 16 bin 200 ileti gelmiş durumda. Üçüncü sırada yer alan Üç Kız Kardeş dizisine ise 14 bin 100 ileti gelmiş.

Aynı akşam yayınlanan Masumlar Apartmanı ile Evlilik Hakkında Her Şey ise çok düşük ileti sayıları ile tablonun gerisine düşüyor.  Bu tablo ile birlikte reytinglerde çok iyi durumda olmak, sosyal medyada aynı oranda zirvede olmayı getirmiyor. Ayrıca bir başka yönüyle Üç Kız Kardeş dizisinin reyting birincisi olmasına karşılık sosyal medya etkileşiminin düşük olduğunu da ortaya koyuyor bu tablo…